Fırdöndü Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun severler için piyasaya sürülen oyunlardan birisi; fırdöndü oyunu. Eğlenceli ve arkadaş çevresi ile oynanabilen bu oyunun nasıl oynandığı ve kuralları internet üzerinde araştırılan konulardan birisi. Pek çok kişi henüz adını duymamış olsa da yavaş yavaş fırdöndü oyunu nedir sorguları yapılmaya başlandı. Oyun minimum iki kişi tarafından oynanabilmekte. En fazla 4 kişi oyuna dahil olabiliyor. Oyunu keşfeden kişiler tarafından güzel vakit geçirmelik ve eğlenceli oyunlardan birisi olarak tanımlanıyor.

Fırdöndü oyunu nasıl oynanır
Fırdöndü oyunu nasıl oynanır

Fırdöndü Oyunu Özellikleri ve Oynanışı

Fırdöndü oyunu nasıl oynanır ve oyun kuralları nedir, sizler için araştırdık. Oyunda toplam 16 adet piyon bulunuyor. Bu piyonlar kendilerine has renklere sahip. Her renkten 4 adet piyon oyuncuları bekliyor. Bir adet de fırdöndü topu ya da piyonu olarak tanımlanan parça var. Fırdöndü piyonunun döndürülmesi ile oyun başlıyor. Piyonun dönmesi sona erdikten sonra etrafında denk gelen komutlar yerine getiriliyor. Oyunda oyuncuların sırasını belirlemeleri için yöntem kendilerine kalmış durumda. Kura ya da yazı tura gibi yöntemlerle oyuncu sırasının belirlenmesi ilk basamak oluyor. Sonrasında oyuncular kendilerine ait olacak olan 4 adet piyonlarının renklerine karar veriyorlar.

 • Komut 1 (al komutu): piyonu çeviren oyuncunun rakibe ait olan bir piyonu alması gerekiyor.
 • Komut 1 (ortaya koy komutu): oyuncuların bir adet piyonu ortaya koyması gerekiyor.
 • Komut 2 (al komutu): piyon çeviren oyuncunun rakiplerden 2’şer adet piyon alması anlamına geliyor.
 • Komut 2 (ortaya koy komutu): piyonu çeviren oyuncunun 2 adet piyonunu ortaya koyması gerekiyor.
 • Komut Hepsini al: fırdöndü piyonunu ya da taşını hangi oyuncu çevirdiyse o oyuncu yere koyulmuş olan tüm piyonları alıyor.

Fırdöndü Oyunu Kuralları

Oyun başlangıcında öncelikle yukarda bahsedildiği gibi sıra belirleme yapılır. Sırayla piyonlarını seçen oyunculardan kurada 1.sıra olduğu belirlenen oyuncu fırdöndü piyonunu çevirir. Komut doğrultusunda hareket edilerek sıra ile piyonun çevrilmesine devam edilir. Eğer oyun sırasında bir oyuncu tüm piyonları kaybederse, o sırada en çok piyona sahip olan oyuncu 1. olmuş olur. Yeterli oyuncu sayısı varsa, keyifli vakit geçirmek için fırdöndü oyununu tercih edebilirsiniz.

Fırdöndü oyunu anlatım videosu

YouTube video
Fırdöndü oyun videosu

Fırdöndü oyunu nasıl oynanır adlı konuyu incelediniz. Ayrıca diğer oyun tanıtımları ve anlatımları için aşağıda ki linkleri takip edebilirsiniz.

Ayrıca fırdöndü oyununu satın almak için Trendyol da bu linki bulduk. Değerlendirebilirsiniz.

Not : Fırdöndü oyununun satın alması ile alakalı hiç bir alakamız yoktur. Dilediğiniz siteden alabilirsiniz.

Minecraft Başlangıç Kılavuzu

PUBG Bedava UC Alma Taktiği

“Fırdöndü Oyunu Nasıl Oynanır?” üzerine 5 yorum
 1. Fırdöndü oyunu gerçekten harika büyük bir keyifle oynamaya başladık zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun bayıldım

  Cevapla
 2. Firdondu oyununu ilk kez duydum demekki son zamanların trendi olacak oyun bu çok keyifli görünüyor sayenizde öğrendik

  Cevapla
 3. Fırdöndü oyunu gerçekten çok keyifli oynarken zamanı nasıl geçtiğini anlamıyorum. Evde vakit geçirmek için arkadaşlarla oynuyoruz oyun kurallarını daha iyi Öğrenmiş oldum

  Cevapla
 4. Fırdöndü oyununu çok seviyorum,ben trendyoldan sipariş vereceğim arkadaşlarla eğlenceli keyifli anlamlı vakitler geçireceğim

  Cevapla
Yorum yapın