Yeşil Çayın Karaciğere Faydaları

Yeşil Çayın çok az kalorisi ve tonlarca besinsel faydası olduğu bilinmektedir. Yeşil Çayın Karaciğere Faydaları için Birkaç çalışma, karaciğer hastalığının tedavisinde veya önlenmesine yardımcı olmada olası faydaları olduğunu göstermiştir. Michigan Eyalet Üniversitesi Tarım ve Doğal Kaynaklar Koleji’nde beslenme bilimleri yardımcı doçenti olan Richard Bruno, hayvanlar üzerinde yaptığı testlerde, her gün yeşil çay içen farelerin karaciğerlerinde depolanan yağ miktarını yok ettiğini keşfetti. Bu, farelerin şiddetli yağlı karaciğer hastalığı geliştirmemesine ve karaciğer fonksiyonlarını iyileştirmesine yardımcı oldu. Zaten Yeşil çay, vücudunuz için birçok sağlık yararı içerir ve ayrıca karaciğer hastalığının tedavisine veya önlenmesine yardımcı olan özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Yeşil Çayın Karaciğere Faydaları
Yeşil Çayın Karaciğere Faydaları

Yeşil Çayın Karaçiğere Faydası

Genel olarak tüm çayların, karaciğerdeki yağ oksidasyonunu azaltmaya yardımcı olan antioksidanlara ve kateşinlere sahip olduğu bilinmektedir ve yeşil çay da bir istisna değildir. Yeşil çayın karaciğer sağlığınız için birçok faydası vardır. Karaciğerde yağ birikimini azaltır, diürez safra akışını iyileştirir, karaciğerde yağ birikiminin oksidasyonunu önler ve ayrıca zihinsel işlev üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Yeşil Çay Kilo Verdirir

Yeşil çay, toksinleri detoksifiye etmek ve karaciğerinizi sağlıklı tutmak gibi birçok fayda sağlar. Yeşil Çay aynı zamanda yağ yakmak için de harikadır – bu sebeple kilo vermek istiyorsanız, bu şekerli içecekleri Yeşil Çay ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Kilo vermenize, metabolizmanızı hızlandırmanıza, kolesterolü düşürmenize ve kalp hastalıklarını önlemenize yardımcı olabilir. Yeşil çay ile gelen antioksidanlar, kanserle savaşmaya ve beyninizi zinde tutmaya yardımcı olur!

Çin ve Japonya`da Yüzyıllardır kullanılıyor.

Yeşil çay, Çin ve Japonya dahil birçok ülkede yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan Camellia Sinensis bitkisinden elde edilen doğal bir üründür. Genellikle dondurma, salata sosları, yoğurt, ekmek ve yeşil çay kurabiyeleri gibi yiyeceklerde içecek veya tarif malzemesi olarak tüketilir. Yeşil çayın çok az kalorisi ve tonlarca besinsel faydası olduğu bilinmektedir ve çeşitli araştırmalar, karaciğer hastalığının tedavisinde veya önlenmesine yardımcı olmada olası faydaları olduğunu göstermiştir.

Sonuç

Bu gerçeklere dayanarak yeşil çayı ölçülü tüketmeliyiz. Yeşil çay içmek kesinlikle karaciğer sağlığını geliştirmede güçlü kanıtlar gösterir, ancak onu takviye şeklinde almaktan tamamen kaçınılmalıdır.

Günde 2 Bardak Yeşil Çay

Günde en az 2 bardak yeşil çay içmek karaciğerinize muazzam ve umut verici bir şekilde yardımcı olur, hastalığa bağlı belirli kanser türlerinin riskini önler veya azaltır.

Bu makalede ki gibi, sağlığımızı ilgilendiren diğer konularımıza ulaşmak için Sağlık kategorimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın