İnternet Nasıl Hızlandırılır

İnternetin yavaş olması, sebebi ile internet nasıl hızlandırılır şeklinde aramalar yaparız. Türkiye’de günlük olarak hepimizin yaşadığı problemler arasındadır. Biz de bu yazımızda, sizlere internetinizin hızını arttırmak için neler yapılabileceğinizi anlatmak istedik.

internet nasıl hızlandırılır
internet nasıl hızlandırılır

1 – Tüm Cihazlardan Bağlantıyı Kesin

İnternet bağlantımızın çoğu zaman yavaş olmasının sebebi, evdeki cihazların sürekli olarak internete bağlı kalması ve buna bağlı olarak internet hızının cihazlara paylaşılmasıdır. Bunu yaparak bağlantınızın kat kat artmasını sağlayabilirsiniz, fakat bu geçici bir çözüm olmakla beraber, sıklıkla yapmanızda fayda var.

2 – Modeminize Reset Atın

Modeme reset atma işlemi, arkasında bulunan küçük deliğe, kürdan kullanarak 5 saniye basılı tutulması işlemidir ve modemin önbelleğinin temizlenmesine ve internetin aniden hızlanmasına yardımcı olur. Arada şifre değişikliği yapmak da istenmeyen bağlantıları ortadan kaldırmak için iyi bir yöntem 😊

3 – Operatör Değişikliği

İnternet nasıl hızlandırılır sorusunun asıl cevabı aslında burada. Çoğu zaman yüksek megabit internet paketlerini tercih etsek de, bazı operatörler vadettiği internet hızını karşılayamayabiliyor. Bu yüzden bölgenizdeki en iyi hizmet sunan operatörü araştırmak en iyi seçenek.

4 – Kablosuz Yerine Kablolu Bağlantıyı Deneyin!

İnternet hızlandırma yöntemleri arasında en etkili fakat en uğraştırıcı çözüm önerisi kablolu bağlantıyı kullanmaktır. Bunu uyguladığınızda internet doğrudan bilgisayarınıza iletildiği için, Wi-fi ile bağlantının ulaşması sürecindeki yavaşlama ortadan kalkıyor ve değişim çok bariz oluyor.

Kabloyla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için önerimiz ise, bağlantı hızlandırıcı aparatlar kullanılması. Bu aparatlar gereksiz elektromanyetik dalgaları önleyerek internet hızını kat kat arttırıyor.

5 – Cihazlarınıza Anti-Virüs programı kurun!

Bu yöntemi uyguladığınızda çoğu zaman sorunun internette değil kullandığınız cihazdaki problemlerden kaynaklı olduğunu göreceksiniz.

6 – Kullandığınız Tarayıcıyı Değiştirin

Son olarak internet bağlantınız hiçbir yöntem ile hızlanmıyor ve sürekli aldığınız paketin altında bir hızla kullanım sağlıyor iseniz, tarayıcının internet hızını etkileyen önemli faktörlerden olduğunu unutmayın. Tarayıcınızı olabildiğince az RAM kullananlardan seçin. Çok fazla sekmeyle internette dolaşmamaya dikkat edin.

İnternet hızlandırma taktikleri ile ilgili yazımızın sonuna geldik, siz de kendi yöntemlerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz! Okuduğunuz için teşekkürler! Ayrıca diğer buna benzer faydalı bilgilerimiz için Teknoloji kategorimizi incelemeniz de fayda var.

“İnternet Nasıl Hızlandırılır” üzerine 9 yorum
 1. Çok teşekkür ederim çocuklar oyuna falan girdin mi biz de internette yavaşlama oluyordu gerçekten çok faydası oldu teşekkürler

  Cevapla
 2. Teşekkür ederim bilgilendirme için sayenizde öğreniyorum çok yavasti hata mı var diyordum oldu çok iyi hemde

  Cevapla
 3. bilmediğim bir konu hakkında çok yardımcı oldunuz teşekür ederim emeğinize sağlık. Bugün internet hızlandırma konusundaki ki bilgilerinize uyacağım.

  Cevapla
 4. Gerçekten benimde problemim buydu günümüz çağında internetin hızlı olması gerektigini hepimiz biliyoruz,ama sorunu nasıl çözeceğimizi bilmiyoruz burda hepsi çok güzel bir şekilde açıklanmış emeğinize sağlık

  Cevapla
Yorum yapın