Bekar Biti Örneği Nasıl Yapılır?

Bekar biti örneği nasıl yapılır ve yapılış örnekleri nelerdir gibi konularda araştırma yapan pek çok kişi vardır. Bu örnek modelleri genellikle kendin yap tarzı ile ilgilenen kişilerin dikkatini çekmektedir. Bekar biti örneği derya baykal işlemeleri ile birleştirildiğinde ortaya çıkan muazzam işler herkesin beğenisini toplamaktadır. Bu örnekler ile birbirinden farklı ve güzel işlemeler çıkartılabilmektedir. Kendin yap örgü işlerine meraklı olanlar tarafından süsleme amacıyla tercih edilen ürünlerdir. Odaların süslenmesinden perde vb. Ürünlerin üzerine süsleme yapılmasına dek her alanda kullanılabilmektedirler. Ayrıca el becerisini geliştirerek bu örnekler ile kazanç sağlamak da mümküdür.

Bekar biti örneği
Bekar biti örneği

Bekar biti, zengin biti el işine göre daha sadedir. Hamal biti örneği olarak da adlandırılabilmektedir. Örnek resimlerine bakarak en çok hangi modeli tercih edeceğinizi seçebilirsiniz. Ayrıca bunların yapılışı konusunda ustalaştıktan sonra satışlarını yapabilir ya da hediye olarak verebilirsiniz.

Zengin Biti Örneği Nasıl Yapılır ?

Zengin biti örneği bekar biti örneğinden biraz daha karmaşık görülse de mantıkları çok benzerdir. Aynı zamanda yarım papatya örneği olarak da adlandırılmaktadır. Başlangıçta karmaşık gibi durmasına aldanmadan yapılışına başlandığında elinizin alıştığını göreceksiniz. Matematiği kavrandıktan sonra örnek kendiliğinden oluşmaya başlamakta.

Adım adım bir çeyizlik yelek yaparcasına nasıl yapılır sorusuna cevap verelim:

  • Adım: 7 düz ile örneğe başlanmaktadır. 1 arttırılıyor ve ajur yapılıyor. Ardından 3 ilmekle birlikte örme işlemi yapılıyor. 7 düzle devam ediliyor ve baklava dilimleri oluşturuluyor. Baklava dilimlerinin her biri yarıya gelince ise örnek kurgusuna başlanıyor.
  • Adım: yarım baklava görüntüsü.
  •  Adım: ajur yapılıyor. 2 adet düzle devam ediliyor. 3. ilmek sabit bırakılarak alt taraftaki ajurlar içerisinden teker teker ilmek çıkartılır.
  • Adım: 4 adet ajur sol şiş ile sağdaki ajurlar içerisinden çıkartılır. Sonrasında 4 adet ajuru sağ şiş ile çıkartarak örerek geçirmek gerekmekte.
  • Ortada yer alan 3. ilmek (sol şişte bırakılmıştı), çıkartılan 8 ilmek yanına örgü yapmadan alınıyor. Hepsi beraber toplanarak düz bir vaziyette örülüyor. Orada bir top görseli oluşuyor. Bu, göbek kısmı.
  • Adım: keserek örgüye devam ediliyor.

Ellerinize sağlık.

Bekar Biti Örneği Video Anlatım

YouTube video

Bekar biti örneği nasıl yapılır? adlı konumuzu incelediniz. Benzeri diğer konularımız için Nasıl Yapılır adlı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın