Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır

Minecraft mayalı örümcek gözü benzersiz iksirlerin yapımında kullanılmaktadır. Örümcek gözü nasıl yapılır sorularının sıklıkla sorulmasına neden olan bu Örümcek gözü malzemesinin yapımı herkes tarafından bilinmemektedir.  Örümcek gözü yapmak ile elde edilen malzeme Potion of Weakness büyüsünün yapımında kullanılır. Anında hasar durumundan korunmak mümkündür. Bu büyü ile dövüş hasarının %100 azaltılması elde edilir. Görünmezlik ve zarar iksir yapımı için temel malzemenin Minecraft fermente örümcek gözü olduğu bilinmektedir.

Mayalı örümcek gözü nasıl yapılır
Mayalı örümcek gözü nasıl yapılır

Minecraft Mayalı Örümcek Gözü Yapımı

Mayalı örümcek gözü nasıl yapılır sorusuna cevap verirken Zayıflık iksiri ve Zehir iksiri konularını da bilmek gerekmektedir.

Minecraft mayalı örümcek gözü yapımı sayesinde potion of slowness büyüsünün ortaya koyulduğunu söylemiştir. Oyuncu ve moblarda %15 yavaşlama sağlamak da bu büyü ile mümkündür. Yapımı için bazı malzemelerin elde edilmesi gerekmektedir. Üretim masasında şeker, 1 adet Kahverengi mantar ve örümcek gözünün olması gereklidir. Şekerin eldesi şeker kamışlarından yapılmaktadır. Toplanılan şeker kamışları üretim masası üzerinde şekere dönüştürülmektedir. Kahverengi mantar bulunması için ağaç diplerine, bataklık civarına bakabilirsiniz. Nether çevresinde birkaç mantar mutlaka olmaktadır. Örümcek gözü ise örümcekleri öldürerek elde edilebilecek bir malzemedir. Mağara içlerinde örümcekler kolaylıkla görülür. Mağara haricinde ormanda da olabilmektedirler.

Şimdi mayalı örümcek gözü nasıl yapılır sorusunun cevabını tek tek açıklayalım.

  • Yukarıda bahsedilen kahverengi mantar, şeker ve örümcek gözü malzemelerini anlatılan şekillerde elde edin.
  • Üretim masasını açarak masanın ortasına olacak şekilde şekerlerin yerleşimini sağlayın.
  • Kahverengi mantarın yerleşimini şekerin solunda olacak şekilde değiştirin.
  • Şekerin alt kısmına örümcek gözünü koyun.
  • Ardından elde edilen fermente örümcek gözü küçük kutucukta belirecektir. Envanterin alımı için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Bonus Bilgi: Altın Havuç yapımı

Minecraft oyuncuları için önemli olan konulardan birisi de tokluk özelliğinin sağlanmasıdır. Tüm bu mayalı örümcek gözü yapımı sırasında acıkmamak için altın havuç yapımı işine de girebilirsiniz. Altın havuçlar oyuncuların en uzun süreli tok kalmasını sağlayan özel yemeklerdir. Golden carrot olarak geçer. Bir tane Golden Carrot yenmesi yemek barında 6 bölme yani 3 butluk bir bölümün dolmasını sağlar. Yapımı için ise yalnızca 8 adet altın parçasına ve 1 adet havuca ihtiyacınız var. Üstelik altın havuç ile gece görüş iksiri de yapabilirsiniz.

Minecraft Örümcek gözleri nedir?

Örümcek gözleri, oyun içinde mobların (hareket eden nesneler) gözleri olarak kullanılır ve oyuncular tarafından toplanır ve kullanılır. Örümcek gözleri, oyun içinde yapım yaparken, aydınlatma olarak veya dekor olarak kullanılabilir. Ayrıca, oyun içinde örümcek gözleri, çeşitli bileşenlerin yapımında kullanılır. Örümcek gözleri, oyun içinde yapım yaparken, oyun içinde toplanan ve üretilen diğer malzemelerle birlikte kullanılır.

Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır?

YouTube video
Mayalı örümcek gözü yapım videosu

Mayalı Örümcek Gözü Nasıl Yapılır ? adlı konumuzu incelediniz. Buna benzer diğer konularımız için Oyun kategorimize girebilir ve aşağıda ki ilginizi çekeceğini düşündüğümüz konuları da inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekecek başlıklar ;

Yorum yapın