Waves Coin Nedir ?

Coin dünyasına hakim olan herkesin duyduğu Waves Coin Nedir ? Waves Exchange (ya da daha bilindik adı ile Waves DEX ), Waves’e entegre hızlı, güvenli ve güvenilir bir merkezi olmayan ticaret platformudur. Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) gibi temelli varlıklar ve desteklenen diğer dijital varlıklar. Platform ayrıca EUR Neutrino (EURN) ve GBP Neutrino (GBPN) gibi Neutrino ile çalışan bir dizi fiat sabit para içerir. Waves, tüccarlar için bir “kripto para birimi ortamı” geliştirmek amacıyla Sasha Ivanov tarafından 2017 yılında kuruldu. Waves, öncelikle akıllı varlıklar adı verilen özel kripto tokenleri oluşturmaya ve çok çeşitli web 3.0 merkezi olmayan uygulamaları (dapps) güçlendirmek için akıllı sözleşmeler başlatmaya odaklanır. Platform, onu diğer önde gelen merkezi olmayan borsalardan ayıran kendi blok zinciri ağı üzerine inşa edilmiştir; ayrıca, müşterileri için çok benzersiz bir Waves deneyimi yaratabilmesi için herhangi bir kripto para borsası tarafından sunulan en yaygın geleneksel özellikleri değiştirerek tamamen farklı bir ticaret platformu kurdu. Platform, kullanıcılarının kendilerine ait bir kripto para birimi başlatmasını sağlar. Ayrıca, fiat para birimleri ile entegrasyonu sayesinde merkezi olmayan ticaret ve kitle fonlaması sağlar.

waves coin nedir ?
waves coin nedir ?

Waves Coin Nedir ? Waves Nasıl Çalışır?

Diğer çoğu kripto para borsası gibi, Waves de blok zinciri ağı adı verilen merkezi olmayan bir defter üzerinde çalışır. Tek fark, LPoS veya Leased Proof of Stake adı verilen yeni bir konsensüs mekanizması ile güvence altına alınan kendi blok zinciri ağını inşa etmiş olmasıdır. LPoS, PoS’un değiştirilmiş versiyonu veya hisse kanıtıdır (PoS). Lite cüzdan kullanıcılarının, WAVES belirteçlerini lite madencilik düğümlerine kiralayarak ağın blok doğrulama sürecine katılmalarını sağlar. Bu, doğrulayıcı olarak seçtikleri madencilik düğümü seçilirse, kullanıcıların blok ödülünün bir kısmını kazanmalarına yardımcı olabilir.

Waves, gücünü esas olarak, güçlü varlık komut dosyaları nedeniyle ek işlevlere sahip Akıllı Varlıklarından alır. Bu komut dosyaları, Akıllı Varlıklara, yanmış veya donmuş gibi belirli bir adrese ulaştığında veya Waves blok zinciri belirli bir blok yüksekliğine ulaştığında aktarılamazlık gibi ilgi çekici bir dizi özellik sağlar. Waves platformunda Akıllı Varlık oluşturmak, yalnızca birkaç temel parametre ayarlanarak ve jetonu kullanıcı hesaplarından başlatmak için ‘1 DALGA’ ücreti ödeyerek tamamlanabilen ‘İşlem İşlemi’ özelliğini kullanmak kadar basit ve anlaşılır. .

Waves Tarihçesi

Waves, yerçekimi dalgalarını borsa adına ilham veren Sasha Ivanov adlı teorik bir fizikçi tarafından 2017 yılında kuruldu. Proje, teknik ve felsefi köklerini Nxt Blockchain projesinden almıştır. Ivanov Nxtblockchain üzerindeki bazı ciddi sınırlamalara dikkat çekti ve o zaman işletmelerin ve merkezi olmayan uygulamaların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek için tamamen bağımsız bir merkezi olmayan blok zinciri ağı, Waves platformu oluşturmaya karar verdi.

Waves Ücretleri

Waves merkezi olmayan borsa, alıcılar ve yapımcılar arasında ücret farkı gözetmez. Waves ücret modeli oldukça düzdür; işlem başına 0,003 Wave’lik sabit bir ücret alır ( Waves, borsanın yerel para birimidir). Bu nedenle Waves işlem ücreti düşük ve rekabetçidir. Para çekme işlemleri, işlem başına 0.003 Waves gibi düşük bir sabit ücret üzerinden ücretlendirilir.

Waves Para Yatırma ve Çekme Yöntemi

WavesDEX platformunda kayıtlı her kullanıcının, Waves Exchange’de para yatırma ve çekme işlemleri yapmak için akıllı telefonlarına veya dizüstü bilgisayarlarına “Waves Lite İstemci Cüzdanı” indirmesi gerekir. Kullanıcının parası, platformda bir işlem yapılana kadar bu Lite cüzdanında saklanır.

Waves lite cüzdanı, Waves kripto para birimi dışında çeşitli diğer kripto ve tokenlerde para yatırma işlemlerini kabul eder ve para çekme işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca Waves kullanıcıları, uyumlu kripto operatörleri tarafından yürütülen çeşitli fiat ağ geçitleri aracılığıyla fiat para birimleri de yatırabilir. Bu itibari para ağ geçitleri, itibari para birimlerinin 1:1 oranında dijitalleştirilmesine izin veren anında ödeme sağlayıcıları gibi çalışır. Kullanıcıların, WavesDEX platformu aracılığıyla diğer kripto varlıklarına karşı ticaret yapmak için blok zinciri ağındaki dijitalleştirilmiş fiat para birimlerini aktarmalarına izin verilir. Benzer şekilde, kullanıcılar dijitalleştirilmiş itibari para birimlerini gerçek hayattaki itibari para birimleri için de çekebilirler.

Waves Token Ayrıntıları

Waves simgesi, Waves merkezi olmayan değişiminin özel yerel simgesidir. Waves platformu, kullanıcıların herhangi bir kapsamlı akıllı sözleşme programlaması olmadan kripto jetonları oluşturmasına ve takas etmesine olanak tanır. Bunun yerine jetonlar, Waves blok zincirindeki müşteri hesaplarında çalışan kripto komut dosyaları aracılığıyla etkin bir şekilde oluşturulabilir ve yönetilebilir.

waves token nasıl alınır?
waves token nasıl alınır?

Waves Token Nasıl Alınır?

Kullanıcılar portföy listelerini Bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimlerinin ötesine genişletmek istiyorlarsa Waves tokenine yatırım yapmayı deneyebilirler. Waves satın almanın birkaç yolu vardır: geleneksel bir merkezi kripto para borsası aracılığıyla, Waves merkezi olmayan borsa (DEX) aracılığıyla veya hatta herhangi bir desteklenen itibari para, kripto para birimi ve borsanın (Waves) ortaklıkları aracılığıyla kredi kartı kullanan Waves istemcisinden üçüncü şahıslarla. Bu Waves Exchange incelemesi, kullanıcıların ilk Waves jetonlarını satın almalarına, güvenli bir şekilde saklamalarına ve bunları satmak için en iyi zamana karar vermelerine yardımcı olacaktır.

Uyumluluk ve güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için proje web sitesinden bir cüzdan yüklemek her zaman tavsiye edildiğinden, bu inceleme kullanıcılara bir Waves cüzdanını nasıl kuracaklarını ve WavesDEX’te işlem yapmaya nasıl başlayacaklarını anlatacaktır.

Cüzdan Oluşturma

Bir Waves cüzdanı oluşturmak için kullanıcıların Waves’in resmi web sitesinden Online Client (Beta sürümü) indirmeleri, sayfayı ziyaret etmeleri ve ana sayfanın sağ üst köşesindeki “Get Waves” sekmesini seçmeleri gerekir. Waves Platformunun sunucularında değil, cüzdan sahibinde bulunan SEED’lerin veya fonların kaybı durumunda, kullanıcıların artık sorumluluğu kabul etmeleri gerekecektir.

Bir sonraki adım, kullanıcıların yeni bir hesap oluşturmak istemeleri durumunda, önce adreslerini seçmeleri ve ardından 8 karakterli bir şifre girmeleri gereken ‘Başlarken’ sekmesine tıklamaktır. Kullanıcılara adresi seçme ve şifreyi girme ve yeniden doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra, bilgilerini hemen veya daha sonra yedekleme seçeneği sunulacaktır. Bir sonraki adıma geçmeden önce “şimdi yedekle”yi seçmeniz önerilir.

Yedekleme, otomatik olarak oluşturulan ve kaydedilen 15 kelimelik bir cümleyi (SEED kelimeleri) içerir ve kullanıcıların doğru şekilde kaydedildiğini onaylamak için 15 kelimelik SEED kelimesini yeniden girmeleri gerekir. SEED aşamasını bir yere yazarak güvende tutmak cüzdan sahibinin sorumluluğundadır çünkü cüzdanın kaybolması durumunda kurtarılması ve geri yüklenmesi gerekecektir. Yedekleme ifadesini kaybetmek, Waves cüzdanında biriken tüm Waves madeni paralarını (veya diğer madeni paraları) ya da itibari paraları kaybetmek anlamına gelir. Böylece, kullanıcılara “Yazdım” seçeneğine tıklama seçeneği sunulur ve ardından SEED ifadesini onaylamaları istenir. Son adım, üç kutuda bazı ek anlaşmalar ve onaylar yaptıktan sonra “Onayla” düğmesine tıklamak ve ardından ‘Onayla ve Başla’ sekmesine tıklamaktır.

waves coin
waves coin

Waves Satın Alın

Waves cüzdanı oluşturulduktan sonra, kullanıcılara Waves paraları satın almak için çeşitli seçenekler sunulur. Waves DEX’te Waves paraları satın almak isteyen kullanıcılar, bunları ABD Doları, EUR veya CNY gibi fiat para birimleri veya önde gelen çeşitli kripto para birimleri ile satın alabilir.

Waves paraları satın almadan önce, kullanıcıların tercih ettikleri fon kaynağı ile Waves hesaplarına para yatırmaları gerekir – bir kripto para birimi ile para yatırmak için kullanıcılara, paraları cüzdandan aktarabilmeleri için kopyalamaları gereken bir cüzdan adresi verilir. tutulurlar. Ancak itibari para yatırmak için kullanıcıların SEPA aracılığıyla hızlı bir doğrulama sürecinden geçmeleri gerekiyor. ‘Doğrula’ sekmesini seçmeleri ve gerekli tüm kişisel bilgileri girmeleri gerekir, bunun ardından hesaba para aktarılır ve kullanıcılar kredi tutarını Waves Coins satın almak için kullanabilir.

Waves Değişim Bonusu ve Promosyonları

Waves merkezi olmayan borsa, kullanıcılara platforma kaydolmaları veya kullanmaları için herhangi bir bonus veya promosyon sunmaz. Bununla birlikte, Waves kripto parası sahipleri, pasif bir gelir elde etmek için Waves tokenlerini kiralayabilir. Waves jetonunun kiralanması anında tamamlanabilir veya durdurulabilir.

Waves Exchange Kabul Edilen Ödeme Yöntemi

Waves Exchange, hem banka havalesi hem de kredi kartları ile mevduat kabul eder. Bu nedenle, daha önce kripto holdingi olmayan yeni kripto yatırımcıları için çok faydalıdır. Ayrıca, kendi yerel Waves belirteçleri dışındaki önde gelen kripto para birimlerini de kabul eder.

Waves Desteklenen Para Birimleri ve Ülkeler

Waves ticaret platformu tamamen web tabanlıdır ve bu nedenle tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından erişilebilir durumdadır. Herkes Waves.Exchange’te bir hesap oluşturabilir ve eşler arası ticaret yaparken tamamen anonim kalabilir. Waves, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Tether, Swop, Neutrino, Monero, Curve DAO, ZCash vb. gibi önde gelen tüm kripto para birimlerini destekler.

Waves Güvenliği

Waves, merkezi olmayan bir borsa olduğundan, sunucuları tüm dünyaya yayılmıştır, bu da daha düşük sunucu kesintisi riskine yol açar ve ayrıca sunucuları neredeyse siber saldırılara karşı bağışık hale getirir. Ayrıca Waves’te alım satım doğrudan iki kullanıcı arasında gerçekleştiğinden, platform herhangi bir işleme katılmadığı için kimlik veya kullanıcı adreslerini doğrulamaz. Platform, kullanıcıların kişisel bilgilerini de saklamaz; varlıklarının güvenliği ve kontrolünden yalnızca kullanıcılar sorumludur ve fonlar kullanıcının cüzdanında kalır ve dondurulamaz.

Bu nedenle, bilgisayar korsanları sunuculardan birini ele geçirmeyi başarırsa, genel ağ üzerinde pek bir fark yaratmayacak ve bilgisayar korsanları kullanıcıların fonlarına erişemeyecek. Tüm bu güvenlik özellikleri Waves’i en güvenli kripto para borsası yapıyor. Bu, merkezi bir borsada mümkün değildir, çünkü kullanıcılar varlıkları özel cüzdanlarına çekene kadar merkezi bir borsada tutar. Böylece, bir bilgisayar korsanı, merkezi bir borsayı kolayca hackleyebilir ve müşterilerin orada tutulan fonlarını çalabilir. Waves DEX, müşterileri bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinden korur.

Waves Exchange Müşteri Desteği

Çeşitli Waves Exchange incelemelerine göre, müşteri desteği o kadar rekabetçi görünmüyor. Bunun nedeni, borsanın henüz başlangıç ​​aşamasında olması ve dolayısıyla borsanın başlangıçtaki gelişimine daha fazla vurgu yapması olabilir. Ancak müşteriler destek temsilcilerine support@wavesplatform.com adresinden e-posta yoluyla ve WavesDEX’in Facebook, Telegram ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya kanalları aracılığıyla ulaşabilirler. Ayrıca WavesDEX, faydalı bilgiler yayınlayarak ve birbirlerinin sorularını yanıtlayarak birbirlerine yardımcı olan aktif bir kripto para meraklıları topluluğuna da sahiptir. Waves web sitesinde ayrıca, kullanıcıların sorularına hazır yanıtlar bulabilecekleri özel bir SSS sayfası vardır.

Waves Fiyat Tahmini 2022-2023

3 Nisan 2022 itibariyla Waves piyasa değeri 5,51 Milyar $’dır. Tüm kripto sistemde 51.05 $ fiyatla 32. sırada yer alıyor. Digitalcoinprice’a göre Waves fiyatının 2022’de 64,87$ seviyesini geçmesi bekleniyor. Site coinin fiyatının zamanla artacağını öngörüyor. 2022 sonuna kadar Waves’in minimum 63,00 $ ücrete ulaşması bekleniyor. Ayrıca WAVES fiyatı maksimum 67.15$ seviyesini alabilecek kapasitede. 2023 sonunda Waves fiyatının 70,28$ seviyesini geçmesi bekleniyor. 2023 sonuna kadar Waves’in minimum 68,39 $ ücrete ulaşması bekleniyor. Ayrıca Waves fiyatı maksimum 73.54$ seviyesini alabilecek kapasitede. 2024 sonuna kadar Waves fiyatının 68,95$ seviyesini geçmesi bekleniyor. Yıl sonuna kadar Waves’in minimum 61.60 $ ücrete ulaşması bekleniyor. Ayrıca Waves fiyatı da maksimum 95,68$ seviyesini alabilecek kapasitede

Waves Exchange İncelemesi: Sonuç

Böylece Waves, kripto meraklıları için mükemmel bir merkezi olmayan ticaret platformu sağlar ve kripto endüstrisinde her geçen gün büyük bir ivme kazanan en gelişmiş DEX’lerden biridir. Platform, çok güvenli ve güvenli bir blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışan, böylece kullanıcıların fonlarını koruyan ve ayrıca işlem ücretlerini azaltan sezgisel ve kullanımı kolay bir ticaret platformu sunar. Bir bakıma WavesDEX, çekici çekirdek teklifleriyle kripto ticaret endüstrisinde devrim yaratıyor.

Waves Coin Nedir adlı içeriğimizi incelediniz. Diğer benzeri içerikler için Faydalı Bilgiler kategorimizi ziyaret ediniz.

Yorum yapın