Araba Boyama Fiyatları 2023

Araba boyama fiyatları 2023 konumuz da. Son günlerde en sık araştırılan hizmetlerden biri olarak görülen araba boyama işlemleri, fiyat skalasıyla da sürekli soruşturulmaktadır. Bu noktada sürücüler, araba boyama fiyatları 2022 yılı itibarıyla ne kadar oldu sorusunu da sürekli araştırmaktadırlar.

Şimdilerde komple araba boyama fiyatları için tarifelerin genel olarak model ve boyama yöntemine göre değiştiği görülebilmektedir. Fiyatı etkileyen araç boyama yöntemleri arasında yer alanlar;

 • Düz Boya
 • Sedefli Boya
 • Metalik Boya olarak gösterilmektedir.
Araba boyama fiyatları 2023
Araba boyama fiyatları 2023

Ayrıca Türkiye’nin birçok noktasında fırınlı boya ücretinin oldukça yüksek olduğu biliniyorken local boya adı verilen işlemin çok daha uygun fiyatlarla sunulduğu ifade edilmektedir. Fakat yine de komple boyama işlemleri ile tek parça boyama işlemleri arasında da fiyat farkı anlamında ciddi uçurumlar bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Türkiye genelinde boyalı araçların kötü olduğu gibi yaygın bir inanç yer alıyor olsa da yurtdışında boyanmış araçların satın alınması, sürücüler tarafından çok daha makul görülmektedir. Ülkemizde birçok kişi, boyanmış araçlara kusurlu gözüyle baktığı için çoğu sürücü aracını boyatmaktan çekinmektedir.

Ayrıca tek parça boya olarak fiyatlandırma sıralaması yapılırsa en yüksek fiyatların kaput için alındığı biliniyorken ayna ve şase gibi parçaların boya masrafının çok daha uygun olduğu bilinmektedir. Fakat bu durum, araçların boyandığı noktalara göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Araba Parçaları Boya Fiyatları 2023

Şimdilerde komple boya işlemlerinin yanı sıra araba parçaları için boya fiyatları da sıklıkla soruşturulmaktadır. Özellikle aracının tek bir noktasında sorun olan kişiler, komple boyatmak yerine sadece parça boyama hizmetinden yararlanmak istemektedirler. İşte, Türkiye genelinde sunulan araba parçaları boya fiyatları;

 • Kaput 900 Lira
 • Şase 350 Lira
 • Çamurluk 500 Lira
 • Tampon 600 Lira
 • Kapı Kolu ve Ayna 250 Lira

Araba Boyama Fiyatları 2023

Son günlerde parça boyama işlemlerinin yanı sıra aracını komple boyatmak isteyen kişiler de hizmet bedelinin ne kadar olacağını sıklıkla araştırmaktadırlar. Bu noktada araba boyama fiyatları için genellikle araç modelleri önemli bir rol oynamaktadır. Birçok sanayi dükkanında araç boyası için fiyat belirlenirken mutlaka model karşılaştırılması da yapılmaktadır. İşte, 2022 yılı itibarıyla komple araba boyama fiyatları hakkında merak edilen tüm detaylar;

 • Kuş Serisi (Şahin, Tofaş, Anadolu ve Diğer Modeller) 7000 Lira
 • Honda Markasının Tüm Modelleri 9000 Lira
 • Renault Markasının Tüm Modelleri 7500 Lira
 • Fiat Grubunun Tüm Araç Modelleri 10000 Lira
 • Hyundai Grubunun Tüm Araç Modelleri 10000 Lira
 • Audi Grubu Tüm Araç Modelleri 13000 Lira

Yukarıda yer alan fiyatlar, 2022 yılı için genel rakamları içeriyor olsa da boya masrafı, araç modeli, işçilik ve hizmet alınan yere göre farklılık gösterebilecektir. Bu nedenle aracınız için boyama hizmeti almadan önce birçok noktadan fiyat bilgisi almanızda yarar var.

Araba Boyama İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Şimdilerde araç sahipleri, parça veya komple araç boyama fiyatlarının ne kadar olduğunun yanı sıra boyamaya verdikleri araçlarına kaç günde kavuşabileceklerini de merak etmektedirler. Bu noktada Türkiye’nin çoğu noktasında yapılan araba boyama işlemlerinin genel olarak 1 veya 2 gün içerisinde bittiği bilinmektedir. Fakat araç boyatma işlemleri sırasında aracın kuruma ve hava şartlarına bağlı olarak bu süre 3 güne de çıkabilmektedir. Özellikle kış mevsiminde aracınızı boyatmak istiyorsanız 1 veya 2 günden daha fazla beklemeniz muhtemel olacaktır.

Yeni Boyanmış Arabayı Yıkamak Zarar Verir Mi?

Son günlerde kış ayları gelmeden aracını boyatmış olan birçok sürücünün olduğu bilindiğinden birçok kişi, boyanan arabanın hemen yıkanmasının zararlı olup olmayacağını da merak etmektedirler. Bu noktada uzmanlar, araç sahipleri için yeni yıkanmış araçlarını birkaç gün boyunca yıkamamaları gerektiğini ifade etmektedirler. Fakat aynı şekilde uzmanlar, doğru şekilde boyanan arabanın yıkanmasının herhangi bir zarar neden olmaması gerektiğini de belirtmektedirler. Bu nedenle en doğru yıkama tarihini alabilmek için aracın boyama işlemlerini yapan kişiye danışmanızda yarar var.

Araba Boyatmak Ne Kadar 2023?

Son zamanlarda araba boyatma fiyatları için işçilik ve araç modelinin oldukça önemli olduğu belirtilse de birçok kişi, araba boyatma masraflarının ortalama ne kadar olabileceğini merak etmektedir. Bu noktada parça boyama işlemlerinin oldukça değişken olduğu görülüyorken komple araba boyama fiyatlarının ortalama 7000 liradan başladığı bilinmektedir. Fakat bu durumun hizmet alınan noktalarda çok daha fazla veya düşük olabileceğini tekrar belirtmekte yarar var.

Araba boyama fiyatları 2023 adlı Faydalı Bilgi içerikli makalemizi okudunuz, peki ya siz aracınızı kaç liraya boyattınız ?

Yorum yapın