El ve Ayak Bakımı Tüyoları

Birçok insan gibi, vücudunun ihtiyacı olan bakımı veriyorsun ama el ve ayaklarını ihmal ediyor olabilirsin. El ve Ayak Bakımı Tüyoları tam size göre bir konu olacak. Gündelik hayatımız da Ortalama bir insan her gün 4.000 ila 4.500 adım atıyor ve ellerini gün boyunca sayısız farklı aktivite için kullanır. Sıkı çalışma, zorluklara maruz kalma ve ihmal, ellerinizi ve ayaklarınızı kötü görünmesine ve sizin de kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir. Neyse ki, ellerinize ve ayaklarınıza her zaman en iyi şekilde görünmelerini ve hissetmelerini sağlamak için verdiğiniz bakımı geliştirmek kolaydır.

El ve Ayak Bakımı Tüyoları
El ve Ayak Bakımı Tüyoları

Ellerinizin daha güzel ve sağlıklı görünmesini ve kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız yapabileceğiniz birçok şey var. Bunları sık sık ılık su ve sabunla yıkamalı, ancak doğal yağları ellerinizden uzaklaştıran anti bakteriyel sabunlar kullanmaktan kaçınmalısınız. Peeling eldivenleri veya önlükler, ölü cilt hücrelerini ve diğer kirleri ellerinizden temizlemeye yardımcı olabilir. SPF’li el kremi uygulamak, tedavi edilmediği takdirde zararlı renk bozulmasına neden olabilecek güneş hasarına karşı da koruma sağlayabilir.”

El ve Ayak Bakım Tüyoları

– İlk olarak el ve ayaklar takribi olarak 35 derece kadar ısıltılmış, içine organik sabun tozu eklenen bir su da yaklaşık olarak 12–16 dakika bekletmeliyiz ve cilt yapısının yumuşaması sağlamalıyız.

– Eğer tırnaklarınızı siz törpüleyecekseniz tahta olan törpülerin daha çok güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Doğru yapılmamış olan bir törpü işlemi tırnağın kırılmasını daha da çabuk getireceğini bilmeliyiz.

– Tırnağınızın etrafı uzman bir manikür personeli tarafından iyice temizlenmesinden sonra tırnak yapısına zarar vermerden törpülenmelidir.

– Akabinde  ayaklarınız ve elleriniz meyve ekstresi veya deniz tuzu içeren uygun bir peeling ile iyice ovalanmalı; sonucunda cilt, ölü deriden arındırılmalıdır.

– Peeling işlemi, cildinizin tekrardan yenilenmesini destekler, kan dolaşımınızı daha da hızlandırır, bulunan ölü derileri yok ettiği için de cildin daha canlı görülmesine, parlamasını sağlar. 10 / 15 günde 1 kere el ve ayağınızın yanı sıra dirsek, kolunuz ve bacaklarınıza da uygulanan peeling vücudunuzun daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

– Peeling çalışmasının akabinde el ve ayaklarınızın cilt yapısına uygun nemlendirici yardımı ile ovalanarak nemlendirme çalışması yapılmalıdır. Aksi takdir de cildiniz hızla kuruyacaktır, bu da cildinizin çok daha nemsiz ve kırışık görünmesine neden olacaktır.

El ve Ayak Bakımı Tüyoları
El ve Ayak Bakımı Tüyoları

– Sıcak havalarda vücudumuzun daha çok su istemesi ile beraber ödem sorunu da boy göstermektedir. El ve ayaklarımız da oluşan su toplanması problemi, komple ayak ve ellerimizin bakımından sonra el ve ayağa yapılan masaj ile düşürülür.

– Ellerimiz ve ayaklarımıza yaptığımız ya da yaptırdığımız genel bakımın akabinde uygulanan masaj, kan dolaşımımımızı daha da hızlandırır. Bununla beraber ödemlerin de azalmasına, ellerin ve ayaklarımızın güzel bir görünüme ve olması gereken sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

– El ve ayaklarımızın bakım işleminin sonrasında uygulayacağımız sıcak bir parafin cildimizin bebeksi bir ten tadında yumuşak bir yapıda olmasını sağlayacaktır. 20/25 dakika süren parafin işlemi sonrasında, cildiniz kaybetmiş olduğu nemi tekrar kazanacaktır, ayrıca parafinin içerisinde ki E vitamini ile beslenip daha da canlanır.

Tıbbi El Bakımı

Ellerimiz dışarıdan gelen şeylere en çok maruz kalan organımızdır. Bu sebeple de ellerimizin düzenli olarak uygulanması gereken özel bir bakıma ihtiyaçları vardır.

Medikal el bakımı estetik ve sağlık alanında uygulanan özel bir bakımdır. İşlemden önce ellerimiz sterilize edilir. Sonrasında aydınlatılmış döngülerle kontrol edilir ve herhangi bir sorun yoksa bakım işlemine başlanır.

Tıbbi Ayak Bakımı

Bu işlemin ilk aşaması da tıpkı tıbbi el bakımı gibidir. Ayrıca topuk çatlakları için özel temizleme yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemle sert deri ve nasırları alınır ve ayaklar uygun nemlendiricilerle nemlendirilir.

Çağla Şikelin bakım tüyosu videosuna göz atabilirsiniz.

YouTube video

Buna benzer içeriklerimize ulaşmak istiyorsanız Sağlık ve Faydalı bilgiler kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın