En Çok İzlenen Korku Filmleri – 2022

En Çok İzlenen Korku Filmleri , Korku filmleri her yaştan izleyicinin favori türü haline geldi. Klasik “Yaşayan Ölülerin Gecesi”nden gişe rekorları kıran modern filmlere, korku filmleri izleyicileri büyülemeye ve onları koltuklarının ucunda tutmaya devam ediyor. Dışarıda pek çok seçenek varken hangi korku filminin en popüler olduğunu belirlemek zor olabilir.

En Çok İzlenen Korku Filmleri – 2022

En Çok İzlenen Korku Filmleri , Korku filmleri onlarca yıldır sevilen bir tür olmuştur ve klasik korku filmleri listesi büyümeye devam etmektedir. Cadılar Bayramı gelmek üzereyken, şimdi 2022’nin en çok izlenen korku filmlerinden bazılarına göz atmanın tam zamanı. Slasher filmlerinden psikolojik gerilim filmlerine, sizi korkudan yerinizden zıplatmanıza neden olacak pek çok korkunç hikaye var.

En Çok İzlenen Korku Filmleri – 2022

“Zombie Park”taki kaçak zombilerden “The Haunted House”daki kinci hayaletlere kadar, bu film seçimleri izleyicileri koltuklarının kenarında bırakacak ve daha fazlası için can atacak. “Saw” ve “Nightmare on Elm Street” gibi popüler seriler ve “The Babadook” gibi eleştirmenlerce beğenilen bağımsız filmler de bu listeye girdi.

İlk 5: 2022

Sizi koltuğunuzun kenarında tutan korku filmleri izlemeyi seviyor musunuz? 2022’de en çok izlenen korku filmleri neler olacak bilmek ister misiniz? Daha fazla kendinizi yormayın çünkü 2022’nin mutlaka izlenmesi gereken en iyi 5 korku filminin bir listesini derledik!

Psikolojik gerilim filmlerinden klasik slasher filmlere kadar bu listede herkese göre bir şeyler var. Beş seçimin de kalp atışlarınızı hızlandıracağından ve sizi bir gözünüz açık uyumaya bırakacağından emin olabilirsiniz. Büyük bütçeli gişe rekorları kıran filmlerden bağımsız yapımlara kadar, bu beş seçim korku arayan herkes için bir şeyler sunuyor.

Korku filmleri her zaman hayranların favorisi olmuştur ve 2022 de bir istisna değildir. Yakın gelecekte vizyona girecek korku filmlerinin artmasıyla, hangilerinin zaman ayırmaya değer olduğuna karar vermek zor olabilir. İzleme kararlarınızı kolaylaştırmak için 2022’nin en çok izlenen korku filmlerinin bir listesini derledik. Klasik favorilerden yeni vizyona girenlere kadar bu filmler, gerilimli sahneler ve heyecan verici aksiyonla sizi koltuğunuzun ucunda tutacak. İster bir film gecesi seçimi arıyor olun, ister sadece bu yılın başlarında Cadılar Bayramı ruhuna girmek isteyin, bu korku filmleri kesinlikle en talepkar hayranları bile tatmin edecek. Korkmaya hazır olun – işte 2022’nin en çok izlenen korku filmlerinden bazıları!

İlgili Makalemize Göz Atın : Recep İvedik 7 Ne Zaman Çıkacak?

Korku Filmi Nedir?

Korku filmi, izleyicilerinde korku, şok uyandırmayı amaçlayan bir film türüdür. Onlarca yıldır izleyicileri büyüleyen, inanılmaz derecede popüler bir hikaye anlatma biçimidir. Bir korku filminin birincil amacı, korkutucu görüntüler, karanlık atmosferler ve beklenmedik olay örgüsüyle gerilim ve gerilim yaratmaktır. Bu makale, korku filmlerinin tarihini inceleyerek neden bu kadar popüler ve akılda kalıcı olduklarını keşfedecek.

Korku Filmlerinde En İyileri Nelerdir?

En iyi korku filmleri nelerdir? Korku filmleri onlarca yıldır var ve sinemanın en sevilen türlerinden biri haline geldi. Korku filmleri, bilinmeyenden korkma, ölüm korkusu ya da yalnız kalma korkusu gibi birçok insanın bağ kurabileceği temel korku ve duygulardan yararlanır. Alfred Hitchcock’un Psycho ve The Exorcist gibi klasiklerinden Get Out ve Hereditary gibi günümüzün hit filmlerine kadar şimdiye kadar yapılmış en iyiler arasında öne çıkan sayısız korku filmi var. Ama iyi bir korku filmini harika yapan nedir? Hem gergin hem de heyecan verici bir atmosfer yaratmanın yanı sıra izleyicileri tetikte tutacak kadar korkutma da söz konusudur. Geri kalanlar arasında hangi korku filmlerinin gerçekten öne çıktığını bulmak için, eleştirmenlerin, hayranların ve hatta ödül şovlarının çevrimiçi incelemelerine ve sıralamalarına bakmamız yeterli.

Gerilim Filmleri nedir?

Gerilim Filmleri nedir? Korku filmleri izleyicilerde korku ve şok uyandırmak için tasarlanırken, gerilim filmleri daha çok şüpheli bir yolculuk olma eğilimindedir. Gerilim filmleri genellikle ana karakterin bir trajediyi veya korkunç bir olayı önlemek için bir sorunu çözme girişimine odaklanır. Bu, izleyicileri koltuklarının ucunda tutan aksiyon sekanslarını, heyecan verici kovalamacaları ve beklenmedik olay örgüsünü içerebilir.
Gerilim filmleri bazen suç veya gizem filmleri gibi diğer türlerle örtüşebilir ancak genellikle bu iki türden daha koyu bir tonu vardır. Gerilim filmlerinin çoğu, film boyunca gerilimi artırmaya hizmet eden gizem, psikolojik gerilim, şiddet ve entrika unsurlarını içerecektir. Gerilim filmlerindeki ortak temalar arasında casusluk, yolsuzluk, komplo teorileri ve siyasi örtbaslar yer alır;

Yorum yapın