Gümüş Takılar Nasıl Kombinlenir?

Gümüş takılar nasıl kombinlenir? Diye düşünüyorsanız önünüzde çok fazla seçenek olduğunu bilmelisiniz. Işıltısıyla her kombine zarafet katan bu takılar, tüm kıyafetlere çok yakışıyor. Şıklığı tamamlayan bu ürünler kadınların doğal güzelliğini öne çıkarıyor.

Gümüş takılar nasıl kombinlenir
Gümüş takılar nasıl kombinlenir ?

Herkesin stilini yansıtmasına olanak tanıyan gümüş takı modelleri, zarif görüntüsüyle beğeni topluyor.

Ne var ki, güzel görünebilmek için gümüş takıların hem birbiriyle, hem de giysilerle doğru kombinlenmesi gerekiyor. Yoksa istenen sonucu vermeleri, yeterince asil ve şık görünmeleri mümkün olmuyor.

Bunun aksine gümüş takılar doğru kombinlendiği zaman bütünlük oluşturarak dikkatleri üstüne çekiyor. Bu ise kişiyi daha özgüvenli ve etkileyici gösteriyor.

Gümüş takı seçimi yaparken; giyim tarzınızı, yüz hatlarınızı, vücut tipinizi ve boyunuzu göz önünde bulundurmanız önem taşıyor.

Gümüş Takı ile Uyumlu Kıyafet Önerileri

Gümüş kolyeler en sık tercih edilen gümüş takılar listesinin ilk sırasında geliyor. Sade, mütevazı giyinmeyi seçen kadınlar başka aksesuar kullanmadan da, birkaç gümüş kolyeyi bir arada takarak çekici bir görünüm yakalıyor.

Gümüş zincirler de giysilere farklı bir hava katıyor. Açık yakaları büyük takılar ile birleştirmek oldukça şık görünmeyi sağlıyor.

Zarif bir yapıya sahip gümüş taş zincirler; siyah, lacivert, bordo, koyu gibi renklerle tercih ediliyor.

Tabii küpelerin de bu kombinlerde önemli bir yeri var. Küçük veya büyük boyutlu gümüş küpeler yakasız bluzlar ile rahatça kombinlenebiliyor.

Gümüş bileklikler ve kombinlere pırıltı, zarafet katarak dinamik bir görünüm oluşturuyor.

Uzun lafın kısası, gümüş takılar için kombin önerileri sayısız. Çünkü bunlar her her kıyafete yakışmayı başarıyor.

Birkaç örnek verecek olursak şunları söyleyebiliriz:

Gümüş takı kombini
Gümüş takı kombini

Gümüş Takılar Nasıl Kombinlenir? Püf Noktaları

Kıyafetinizi hangi ortamda giyeceksiniz? Gümüş takı kombin önerileri içerisinden birine karar verirken bu soru ışığında hareket edin. Örneğin; özel bir davet için oluşturacağınız kombin ile, günlük kullanım için belirleyeceğiniz kombin elbette aynı olmayacaktır.

Modern, sade bir giyim tarzını benimsiyorsanız minimalist tasarımlı gümüş takı modellerine yönelmelisiniz.

İddialı giyinmekten hoşlananlardansanız, cesur kombinlerinize gösterişli gümüş takıların eşlik etmesi gerekir.

Gümüş Takı ile Uyumlu Kıyafet Önerileri

Takı setleri, kolyeler, küpeler, yüzükler ve bileklikler farklı giysiler ile değişik görünümler sergiliyor. Kıyafetin sizde nasıl duracağı vücut şeklinize ve yüz tipinize de bağlı.

İşte, gümüş takılar nasıl kombinlenir? Diye düşünürken ilham olabilecek bazı öneriler:

 • Desenli Elbiseler

Bunlar gümüş takılarla muhteşem bir âhenk meydana getiriyor. Elbiseniz desenli ise tercihinizi sade gümüş takılardan yana kullanmanız öneriliyor. Giysinin üzerinde hangi baskıların yer aldığına bağlı olarak takı seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Çizgili, geometrik, çiçekli, puantiyeli, desenli elbiseler için kullanılan gümüş takı tasarımları sade olmalı. Zira elbiseniz yeterince hareketli olacağı için, görünümünüzü bir de gösterişli takılarla yormaktan uzak durmalısınız. Yoksa fazla gelebilir.

 • Ofis Şıklığı

Gümüş takılar nasıl kombinlenmeli? Derken iş yaşantınızda zarif bir şıklık yakalamayı mı kastediyorsunuz? Öyleyse tavsiyemiz, kıyafetlerinizi minimalist tasarıma sahip gümüş takılarla zenginleştirmeniz yönünde. Fazla dikkat çeken şeylerden uzak durmanız daha iyidir.

 • Günlük Kombinler

Arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle buluşacak veya dolaşmak için dışarı çıkacaksanız sade gümüş takı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Abartılı modellerden uzak durmalısınız.

Yaz mevsiminde ayak bileğinize halhal takarak kombinlerinizi farklı bir dokunuş ile taçlandırabilirsiniz. Sade gömlek, triko, kazak, tişört gibi kıyafetleri ise parlak, renkli, büyük gümüş takılarla kombinleyebilirsiniz.

Öte yandan bunları; kemerlerle, saç bantlarıyla, fularlar ile de kombine edebilirsiniz. Havanın güneşli olduğu zamanlarda ise güneş gözlüğü kullanmayı düşünebilirsiniz.

 • Gece Elbiseleri ve Abiyeler

Gecenin karanlığında ışıl ışıl parlamak istiyorsanız gümüş takılardan yardım almayı unutmayın.

Düğünler, kutlamalar, kokteyl organizasyonları ve benzeri etkinlikler için daha ağır yapılı takılar tercih edilebilir.

Dekolte elbise ve gümüş takı
Dekolte elbise ve gümüş takı
 • Dekolteli Elbiseler

V yaka bir giysi kullanacaksanız veya kıyafetinizin göğüs dekoltesi varsa; uzun, zincirli, taş detaylı gümüş kolye seçimi yapabilirsiniz.

Okumuş olduğunuz bu makalemize benzer diğer içeriklere ulaşmak için Moda kategorimizi inceleyebilirsiniz. Ayrıca sizler için Editör`ümüzün seçimi olan Elbiseler ve Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir? adlı makalemize de göz atmanız da fayda var.

“Gümüş Takılar Nasıl Kombinlenir?” üzerine 4 yorum
 1. Uzun lafın kısası, gümüş takılar için kombin önerileri sayısız. Çünkü bunlar her her kıyafete yakışmayı başarıyor.

  Harika bir açıklama 👏👏

  Cevapla
 2. Daha çok spor kiyafetlerle tercih edilse de makalede de geçtiği üzere v yakalı bir blu ve kazakla da kombinlenecegini öğrenmiş olduk ..

  Cevapla
Yorum yapın