Çekim Yasasını Etkili Kullanmak – Manifesting

Çekim yasasını etkili kullanmak adlı bu makalemiz de, Manifesting hakkında bilgilere yer vereceğiz. Sosyal medya kullanmayan kişi sayısının yok denecek kadar az olduğu bu dönemde, “manifesting, olumlama, çekim yasası, ritüel” gibi bazı terimler, oldukça popüler bir konu haline geldi. Sosyal medyada sadece etkileşim almak için, hiçbir bilgisi olmadan, araştırma yapmadan, “manifest” denemeleri sonucunda hiç başarı elde edememiş, spiritüel sayfalardan görüp kopyaladığı bilgileri paylaşarak izlenme, takipçi, beğeni elde eden kişi sayısı maalesef ki oldukça fazla.

Bu yazacağım metodlar ile, sizin olanı en hızlı ve en doğru şekilde kendinize çekeceksiniz. Manifest sırasında yapılan en büyük hataların doğrusunu öğrenecek, çekim yasasını etkili bir şekilde ullanmaya başlayabileceksiniz.

Çekim yasasını etkili kullanmak - Manifesting
Çekim yasasını etkili kullanmak – Manifesting

Metod 1:

Olmasını istediğiniz bir şeyi manifestlerken yapılan en büyük eksiklik; sadece hayal kurulması.

 • Sadece hayal kurmak yetmez! Hayal kurarken o ortamın kokusunu, etraftan gelen sesleri, dokunduğunuz yerleri, temas ettiğiniz kişileri, havanın esintisini/sıcaklığını ordaymışçasına hissetmelisiniz.
 • Örneğin; bir deniz kenarında, sevdiğiniz kişinin size evlilik teklifinde bulunduğunu manifestliyorsunuz. O denizin kokusunu, yerdeki kumları, hafif esintiyi, denizden gelen hoş dalga seslerini, sevdiğinizin sesini, üzerinizdeki kıyafetleri, yüzüğü, ay ışığını, esintiyle beraber kulağınıza gelen kısık sesteki hoş müziği… Gerçek bir anda olması gereken tüm ayrıntıları, özellikle en ince ayrıntıları tamamen hissedin. Parmağınıza takılan yüzüğün hissini, duyduğunuz heyecanı tam olarak o anda yaşayacağınız tüm hisleri tüm bedeninizde, duyularınızda hissedin.
 • Hayalinizdeki olayın mekanını, sık sık değiştirmeyin! Örneğin; deniz kenarında evlilik teklifini manifestliyorsanız, bir başka gün Kapadokya’da evlilik teklifi hayali ile değiştirmeyin. Bu hem enerji akışını bozacak hem de deniz kenarında evlilik teklifinizin hayalini kurarken hissedeceğiniz duyguları, her yeni manifestinizde daha kolay ve daha güçlü bir şekilde mühürlemenizi engelleyecektir.
 • Manifestinizi yaparken duyguların ve hislerin tamamen o ana ait olması gerektiğini belirtmiştim. Bu sebeple, manifestinizi yaparken dışarıdan uyarıcı bir ses, koku, temas gelmemesine özen gösterelim. Bunun için gece manifest yapmak, dışarıdan gelecek dikkat dağıtıcı uyarıları büyük ölçüde azaltacaktır.
 • Benim en hızlı sonuç aldığım, en sevdiğim, dikkat ve özenle yapıldığında başarısızlıkla sonuçlanmasının çok çok az olduğu püf noktası ise; manifestleyeceğiniz olayı canlandırmak! Bunun için bir tiyatro oyunu hazırlamanıza gerek yok. Manifestlediğiniz olayda, üzerinizde ne olmasını istiyorsanız o giysiyi giymek, (yine evlilik teklifi üzerinden manifest örneği veriyorum) kulaklığınızı takıp Youtube’dan deniz dalgası sesi açmak, sadece hissedebilmek için herhangi bir yüzüğü elinizde tutmak, parmağınıza takmak, elinizi kalbinize götürüp kalbinizin hızla çarptığını hissetmek, sevdiğiniz kişiye sarıldığınız anı canlandırmak adına bir yastık kullanmak, manifestinizi çok güçlendirecek…
 • Manifestinizi yaptıktan sonra, o anın mutluluğunu gerçekten olmuşçasına hissetmek çok önemli. “Şükürler olsun, oldu, oldu, oldu, dileğim gerçekleşti!” gibi şükür kelimelerini mutluluk, heyecan, minnetle, yürekten inanarak dile getirmek, size muhteşem sonuçlar getirecektir.
Çekim yasası - Manifesting metodları
Çekim yasası – Manifesting metodları

Metod 2:

Manifest sırasında yapılan bir diğer yanlış ise; “istiyorum” kelimesini kullanmaktır. “İstiyorum” demek, sizde olmayan bir şeyi talep etmektir ve her manifestinizde “istiyorum” dediğinizde, evren sizi sadece “isteme” halinde bırakır. Çünkü evrenden istediğiniz şey istemektir.

 • “Mutlu bir ilişki istiyorum!” değil, “Hayatımın aşkı bana doğru geliyor, hissediyorum, sevgiyle kabul ediyorum. Duygusal ilişkimde çok mutlu ve huzurluyum!”
 • “Zengin olmak istiyorum!” değil, “Parayı seviyorum, para da beni seviyor. Evrenin sonsuz bolluğuna, zenginliğine güveniyorum. Evim, cüzdanım bolluk ve bereket içinde. Para, sınırsız kaynaktan bana doğru akıyor!”
 • “Mutlu olmak istiyorum!” değil, “Yaradanın ve evrenin bana sunmuş olduğu tüm güzelliklere minnet ve şükran duyuyorum. Yaşamayı, güneşin tenime verdiği tatlı sıcaklığı, denizin huzurlu kokusunu, çiçeklerin mis kokusunu, kuşların cıvıltısını duyabildiğim, hissedebildiğim için çok mutluyum, şükürler olsun! Sevgili evren; daha mutlu olmam için neler mümkün?”
Manifesting metodları
Manifesting metodları

Metod 3:

Olumsuz kelimelerden kaçının! Birçok kişi, farkında olmadan hayatına tüm olumsuzlukları çeker. Hayatımızdaki bazı kalıplaşmış iyi niyetli dilekler, olumsuzu olumluya dönüştürmek için kullanılan sözler, bizlere olumsuz olarak geri döner. Bunun nedeni; evrenin, isteklerinizde titreşimi en yüksek olan kelimeyi seçmesidir. Evren, olumlu ve olumsuz kelimeleri ayırt etmez.

 • “Kazasız, belasız yolculuk.” yerine, “Hayırlı yolculuklar.”
 • “Ağrılarım hafifliyor, bu hastalığımdan kurtuluyorum.” yerine, özellikle hastalık gibi negatif kelimeleri sahiplenmeden; “Ben çok sağlıklıyım, beni çevreleyen yeşil ışık tüm hücrelerimi, tüm organlarımı hızla iyileştirmeye başladı. Beni çevreleyen yeşil ışık ile artık daha sağlıklı hissediyorum, şükürler olsun!”

 

Tüm bu metodları uyguladığınızda artık dileklerinizin daha hızlı gerçekleştiğini fark edeceksiniz. Olumlama ya da manifesting yapmak için hangi inanca bağlı olduğunuzun önemi yoktur. Olumlama ve manifesting büyü değildir, size karma yaşatmaz. Çekim yasasını doğru şekilde kullanmayı öğrendiğimizde, hayatımız daha pozitif hale gelir, en ufak şeyden mutlu olmayı öğrenir, tüm güzellikleri hızla hayatımıza çekeriz.

Sitemiz üzerinden diğer makalelerimizi incelemek isterseniz UluTR blogumuzun ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın