Gürcistan Asgari Ücret Ne Kadar 2023

Gürcistan asgari ücret ne kadar sorusuna cevap verecek olursak,  1 Ocak 2023’te saat başına 5,15 ABD Dolarına yükselecektir. Mevcut asgari ücret saat başına 5,00 ABD Dolarıdır. Bu değişiklik, 2019 yılında eyalet yasama organı tarafından kabul edilen Gürcistan Asgari Ücret Yasası’nın bir sonucudur. Kanun, asgari ücretin 2026’da saat başına 15,00 ABD Dolarına ulaşana kadar her yıl artırılmasını şart koşuyor. Yeni asgari ücret herkes için geçerli olacak.

Gürcistan asgari ücret ne kadar
Gürcistan asgari ücret ne kadar

Gürcistan Asgari Ücret Ne kadar?

Asgari Ücret, bir işverenin bir çalışana iş karşılığında ödeyebileceği en düşük ücrettir.  İşverenler, çalışanlarına çalıştıkları tüm saatler için en az asgari ücreti ödemelidir. Gürcistan’da ücretler yıllık ortalama yüzde 5-10 arasında artmaktadır. Para birimi Gel olan, bu ülke de işçiler en az 700 Gel (Lari ) almaktadır.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Türk Lirası ?

2022 itibariyle, Gürcistan asgari ücreti TL olarak 4288 TL`dir.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Dolar?

Gürcistan asgari ücreti şu anda saatte 5,15 dolar. Bu miktar federal asgari ücretle aynıdır. Dolar bazında 238$ olarak alınmaktadır.

Gürcistan Asgari Ücret Kaç Euro ?

Gürcistan ülkesinde asgari ücret 233 Euro`ya tekabül etmektedir.

Gürcistan da yaşam ucuz mu
Gürcistan da yaşam ucuz mu

Gürcistan da Yaşam Ucuz mu?

Gürcistan’da asgari ücret saatte 5,15 dolar. Bu, federal asgari ücret olan saat başına 7,25 dolardan daha düşüktür. Gürcistan’da yaşamanın maliyeti de düşüktür. Örneğin, Atlanta’da tek yatak odalı bir dairenin ortalama kirası aylık 932 dolardır. Elektrik ve su gibi kamu hizmetleri de Gürcistan’da nispeten uygun fiyatlı. Türkiye ile karşılaştırıldığında, Gürcistan’da yaşamanın çok daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, Türkiye’de bir kişi için gerekli olan ortalama aylık harcamanın yaklaşık %50’i Gürcistan’da yapabilirsiniz. Ayrıca, Gürcistan tatil ve eğlence için de oldukça uygun bir ülke. Tatiller için Türkiye’ye göre %30-40 daha ucuzdur ve çevredeki dağlar ve denizler sayesinde her türlü aktiviteyi yapabilirsiniz.

Gürcistan’da yaşamanın maliyeti nispeten düşük olsa da, oldukça pahalı olabilecek bazı masraflar var. Örneğin, sağlık maliyetleri yüksek olabilir. Ek olarak, özellikle dolaşmak için bir araba kullanmanız gerekiyorsa, ulaşım maliyetleri de yüksek olabilir.

gürcistan doğa manzarası
gürcistan doğa manzarası

Gürcistan da Nerelere Gidilir ?

Gürcistan da nerelere gidilir ? nereler gezilir ? konumuz çok detaylı olduğu için burada tam olarak bahsedemeyeceğiz. Onun için harici detaylı bir yazı ile  karşınızda olacağız.

Ama gürcistan ülkesinde nereler gezilir adlı sorunuza cevap verecek olursak ;

  • Batum ( Botanik Bahçeleri, Batum Bulvarı, Yunus Akvaryumu, Ali ve Nino )
  • Tiflis ( Eski şehir, Hava Tramvayı,
  • Kutaisi ( Kutaisi Pazarı )
  • Gagra

Gürcistan`ın Dini İnancı Nedir ?

Gürcistan Ülkesi Ortodoks Hristiyanlığı dinine inanmaktadır.

Gürcistan Soğuk mu ?

Gürcistan ülkemizin kuzey doğusunda kalmakta ve kışın ciddi anlamda çetin bir soğuk geçirmektedir.

Gürcistan Market Fiyatları Ne Kadar Ucuz ?

2022 yılı içerisinde Gürcistan market fiyatları konusunda yaptığımız araştırmalarca, gürcistan ülkemize göre market, gıda, alkol ve tütün ürünleri konusunda ucuz olup, tekstil konusunda aşırı derecede pahalıdır.

Gürcistan Örnek Alışveriş Fiyatları ;

  • Gürcistan da ekmek ne kadar ? : 0,15 Euro – 0,5 Gürcistan Lari`si.
  • Gürcistan da 1 kilo domates ne kadar ? : 0,7 Euro
  • Gürcistan da ayakkabı fiyatları ne kadar ? : Örnek olarak ortalama bir ayakkabı 65 Euro
  • Gürcistan da 1 şişe su ne kadar ? : 0,18 Euro
  • Gürcistan da bir kot pantolon ne kadar ? : 35 Euro

Gürcistan Resim Galerisi

Gürcistan gezilecek yerler
Gürcistan gezilecek yerler
Gürcistan Batum Ali ve Nino
Gürcistan Batum Ali ve Nino

Yine Gürcistan da harika bir manzara resmini daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Adeta insanı büyüleyen harika bir görüntü.

Gürcistan manzaraları
Gürcistan manzaraları
Gürcistan resimleri
Gürcistan resimleri

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz diğer kategorilerimizi gezebilir. Blog sitemizde ki diğer makaleleri de inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın