Minecraft Başlangıç Kılavuzu

Bir çok insanın oynamış olduğu oyun olan Minecraft Başlangıç Kılavuzu ile oyun hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Minecraft, İsveçli programcı Markus ‘Notch’ Persson tarafından oluşturulan ve Microsoft Windows ve Mac OS X için 17 Mayıs 2009’da piyasaya sürülen çevrimiçi bir oyundur. Oyuncular bu oyunda inşaatçılar, savaşçılar, çiftçiler veya avcılar arasında seçim yapabilir. Minecraft’ın benzersiz özelliklerinden biri, oyuncuların oyunda farklı 3D modeller oluşturup oluşturabilmesidir. Aynı zamanda çok oyunculudur, yani birden fazla oyuncu aynı oyuna katılabilir ve projeler üzerinde işbirliği yapabilir. Tüm bunlar Minecraft’ı çocuklar ve yeni oyuncuların deneyimlemesi için harika bir oyun haline getiriyor.

Minecraft başlangıç kılavuzu
Minecraft başlangıç kılavuzu

Çoğu insanın Minecraft oynamayı öğrenme şekli YouTube videoları oldu. Oyun, karakterinizi ve yapı taşlarınızı 3B alanda kontrol etmenin temellerini anlatan kendi öğreticisiyle birlikte gelir. Bu adımları takip ettikten sonra oyuncular oyunu oynamaya başlayabilir ve eğlenebilirler! Birçok oyuncu Minecraft oynamaktan zevk alır ve Notch’un YouTube videosundaki talimatları takip etmek ve oyunun nasıl oynanacağını öğrenmek kolay olduğu için içine girmeyi kolay bulur. Oyun oynamaya yeni başlayan çocuklar, sezgisel ve oynamayı öğrenmesi kolay olduğu için Minecraft’a girmeyi kolay buluyor.

Minecraft Başlangıç Kılavuzu

Minecraft başlangıç kılavuzu içeriğimiz de, en iyi başlangıç rehberiniz olacak makaleyi sizlere hazırladık.

Minecraft`ta İlk gün hayatta kalma

Minecraft’a ilk kez başlayan bir oyuncu, gün boyunca önce odun toplamalı ve yakındaki bölgeden yiyecek almalıdır. Bunlara ek olarak, gelecekte açlığın oluşmaması için buğday tohumlarının toplanması gerekir. Ot tüketildiğinde buğday tohumu ortaya çıkar. Başka bir deyişle, bazı bitkilerde tohum bulunur. Tohum elde edildikten sonra ekim alanı suya yakın bir yerde çapa ile kurulmalıdır. Çapa ile bir arsa üzerine sağ tıklayarak o araziye tohum ekebilirsiniz.
Alet yapmak için bir tezgah gereklidir. Ahşabı topladıktan sonra “E” tuşuna basın. Ağaç daha sonra üstteki 2×2 alana yerleştirilmelidir. Bu şekilde odun elde edersiniz. Bu alana 4 adet tahta yerleştirilirse bir masa görünecektir. Bir şeyler yapmak için kitaplar var. Bu aşamada Minecraft öğelerini nasıl oluşturacağınızı da öğrenmelisiniz.
Minecraft Başlangıç ​​Kılavuzu’nda ayrıca crafting araçlarından da bahsediyoruz. Görev, taş gibi sert nesneleri kaldırır ve balta, tahta ve tahta gibi nesneleri toplar. Çapa, tarım arazisi oluşturmak için kullanılırken, kılıç savaşta önemli bir araçtır. Makas ise yaprak ve yün gibi bazı şeyleri toplamak için yararlıdır. Kürek, kir ve kum gibi daha yumuşak nesneleri toplamanıza olanak tanır.

Minecraft Başlangıç ​​Kılavuzu Kılavuzumuzda zanaat araçları hakkında da bilgi veriyoruz. Görev, taş gibi sert nesneleri kaldırır ve balta, tahta ve tahta gibi nesneleri toplar. Çapa, tarım arazisi oluşturmak için kullanılırken, kılıç savaşta önemli bir araçtır. Makas ise yaprak ve yün gibi bazı şeyleri toplamak için kullanışlıdır. Kürek, toprak ve kum gibi daha yumuşak nesneleri toplamanıza olanak tanır.

Balta öncelik olarak kullanılması artık çok önemli. Odun gün içinde toplandığı için kullanıcının önce bir balta yapması ve ahşabı hızlı bir şekilde toplaması gerekir. Bundan sonra çapaya konsantre olmalı ve buğday tarlasını kurmalıdır. Tarlanın erken ekimi erken hasat verir ve kıtlığı önler. Bundan sonra, sivri uçlar, kürekler ve kılıçlar gibi eşyalar yapmanız gerekir.

Minecraft başlangıç kılavuzu
Minecraft başlangıç kılavuzu

Minecraft`ta Gece Madene Giriş

Minecraft oyuncularının bilmesi gereken bir diğer bilgi ise ilk gece ne yapılması gerektiğidir. İlk gece madene gitmeniz tavsiye edilir. Madenin kanyonlarına ve mağaralarına girmek yerine dar yerlerde kazmak rahat bir gece geçirmenizi sağlar. Geceleri taş, demir cevheri ve benzeri birçok nesneyi toplamak, güne hazırlık anlamına gelir.
Minecraft Başlangıç ​​Kılavuzuna ek olarak ilk gecede altın, redstone ve elmas gibi cevherleri toplayabilirsiniz. Bunu yapmak için kullanıcının fırını hazırlaması gerekir. Bundan sonra demir cevherini ısıtıp tezgahta işleyerek bir demir kazma elde etmesi gerekir. Ocakta bir şeyler pişirmek için kömüre ihtiyaç vardır. Demir seçimi sayesinde pırlanta, zümrüt gibi eşyaları toplamak mümkün.
Bir madende oyuncuların dikkatli olması gereken bir diğer durum da dibe kazmamaktır. Kazmaya devam edersen ya derin bir yere ya da lavlara düşersin. Bir haç kazmak her zaman daha mantıklı bir çözümdür.
Son olarak, envantere masaüstü eklemenin öneminden bahsedeceğiz. Örneğin, seçim madende patladı. Bu doğrultuda yeni bir kazı yapılması gerekmektedir. Çalışma masası zemine yerleştirilir ve ardından kazılır. Bu, daha fazla madenciliğe izin verir. Depo dolduğunda yüzeye çıkmak ve eşyaları ortaya çıkan kutuya boşaltmak gerekir.

Minecraft ev inşa etme
Minecraft ev inşa etme

Minecraft Ev İnşa Etme

Minecraft’ı kullanmaya başlama kılavuzunun yanı sıra bir evin nasıl inşa edileceğinden de bahsetmekte fayda var. Oyuncu ilk gecesini madende geçirdikten sonra gerekli birçok malzemeyi toplamış olmalı. İlk gün ahşap, taş, granit, diyorit, andezit, kobalt, elmas, demir ve kömür gibi çeşitli objeler elde ettiler. Bu bölümler arasındaki bloklar değerlendirilerek güzel bir ev inşa edilmelidir. Bir oyuncunun ne kadar çok eşyası varsa, inşa ettiği ev o kadar büyük olur. Oyuncunun kararına bağlı.

Canlılara Karşı Kendini Savunma

Minecraft sistemlerinin bir diğer özelliği de canlılardır. Bazı yaratıklar uysal, bazıları ise saldırgandır. Agresif hayvanlara dikkat edin. Bu hayvanlar için kılıç ve kalkan kullanmanızı öneririz. Okçuluk becerilerini geliştirmek isteyen kullanıcılar, okçuluk becerilerini geliştirmeye çalışmalıdır. Ancak kılıç ve kalkan kullanmak ilk tercihiniz olmalıdır.
Saldırı mekaniklerini kontrol etmek, başka bir yaratığa saldırırken bilinmesi gereken ayrıntılardan biridir. Bir saldırı sırasında bir düşmana kılıçla vurulduğunda, ortada farklı bir imleç belirecektir. Rakibin vurduğu imleç doluysa, rakip daha fazla sağlık kaybeder. İmleç dolmadan önce vurulursa, rakip daha az sağlık kaybeder. 1.9’da eklenen yeni saldırı mekaniği ustalık gerektiriyor.

minecraft canlılara karşı kendini savunma
minecraft canlılara karşı kendini savunma

Diğer Bilinmesi Gereken Şeyler

Minecraft‘a başlamak için kılavuzun yanı sıra oyuncuların bilmesi gereken bazı püf noktaları da var. Eğer çok yüksekteyseniz o yönde su ile çeşmeye atlarsanız hasar almazsınız. Bir kova su varsa, zıpladıktan sonra su yere yakın dökülmelidir. Bu taktiği kullanırken dikkatli olmalısınız.
Bazı oyuncular araçlarını daha güçlü hale getirmek ister. Bunun için sihirli bir sistem kullanılmalıdır. Büyüler bir büyü tablosu gerektirir. Büyü tablosunun etrafına kitaplıklar oluşturmak, görünen büyülerin seviyesini artırır. Alet büyüleri için seviyeleme de gereklidir. Seviye atlamak için yaratıklarla savaşmanız veya kömür gibi madenlerle uğraşmanız gerekiyor.
Minecraft başlangıç ​​kılavuzu içeriği, efektler hakkında bilgi sağlamalıdır. Ek özellikler, oynatıcının bazı özellikler kazanmasını sağlar. Efekt eklemek için sihirli taban gereklidir. Çeşitli internet sitelerinden her içeceğin hazırlanma yöntemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Minecraft, her yeni sürümle birlikte gelişen ve oyunculara en iyi seçenekleri sunmaya çalışan bir yapıya sahiptir.

Minecraft başlangıç kılavuzu hakkında ki makalemizin sonuna geldik. Benzeri diğer içeriklere ulaşmak için lütfen Oyun kategorimizi ziyaret ediniz.

Kaynak : Minecraft

Yorum yapın