Pasif Gelir Nedir ? Nasıl Kazanılır ?

Pasif Gelir Nedir ? Bir işte veya müteahhit olarak çalışarak kazanılan nakit gibi aktif gelirin aksine, sürdürmek için çok az veya hiç bir şekilde günlük çaba gerektirmeyen nakit akışına pasif gelir diyoruz. Saatlik ücretle çalışmak veya maaş almak yerine, makaleler yazıp bunları web sitelerinde kullanacak müşterilere satarak para kazanabilirsiniz.

Bu şekilde, işi tamamladıktan sonra bile bir müşteriden para kazanmaya devam edebilirsiniz! Bunun nedeni, makalenizin göründüğü web sitesi ne kadar popüler olursa, o kadar çok insan onu okuyacak ve orada görünen reklamlara tıklayacaktır. Müşteri, her reklam tıklaması için size bir komisyon ödeyecektir.

Ve makalenizin çevrimiçi olarak yayınlanabileceği sayının bir sınırı olmadığı için, ne kadar para kazanabileceğinizin de bir sınırı yoktur!

Pasif gelir nedir
Pasif gelir nedir

 

Pasif Geliri Herkes Kazanabilir

Pasif gelir boş bir hayal değildir. Daha fazla saat çalışmadan veya başka bir işe girmeden daha fazla para kazanabilirsiniz.

Peki, nasıl çalışır? Her şey doğru zihniyete sahip olmak ve akıllı seçimler yapmakla ilgili. Arkadaşlarınıza borç para vermek veya çok fazla mülk satın almak ve yıllarca oturmak gibi şeylerden kaçınmak isteyeceksiniz – bir kez kurduktan sonra çok az çaba harcayarak size garantili bir getiri sağlayan bir şey bulmanız gerekiyor. Biraz araştırma gerektirebilir, ancak işinize yarayan pasif gelir akışlarını bulmanın kelimenin tam anlamıyla yüzlerce yolu vardır.

Pasif gelir Nasıl kazanılır ? örnekleri şunlardır.

 • Dijital ürünlerin satışı (e-kitaplar, kurslar vb.)
 • Depolama alanı veya park yeri kiralamak.
 • Hisse senetlerine yatırım yapmak.
 • Kripto para alıp beklemek.
 • Mülk satın almak ve kiralamak.
 • Grafik tasarım öğrenerek, tasarım yapıp satışa koymak.
 • Çevrimiçi stok fotoğraf satmak.
 • Domain brokerliği yapmak.
 • Blog kurarak reklam geliri, link satışı ve tanıtım yazısı satışı yapmak.
 • Video kanalı oluşturma.
 • Mobil App (Uygulama) geliştirip yayınlamak.
 • ve daha bir çok pasif gelir örneği sayabiliriz.

 

Uyurken para kazanmayı kim istemez ki ?

İyi haber şu ki, herkes pasif gelir elde edebilir. Tek yapmanız gereken birkaç saatlik dikkatli planlama ve uygulamanızdır. Bunun kolay olacağını söylemiyoruz… ama kesinlikle buna değer!

Pasif gelir, boşuna para almak anlamına gelmez. Bu, kendi saatlerinizi Pasif gelir kazanmak, hiçbir şey yapmadığınız için para alacağınız anlamına gelmez. Bu, zamanınızı parayla değiştirmek yerine, uyurken para kazanmanın bir yolunu bulmanız anlamına gelir. Pasif gelir, kendi programınızı belirleyebilmek, birlikte çalıştığınız insanları seçebilmek ve kariyerinizin ne kadar hızlı veya yavaş büyüyeceğini kontrol edebilmek anlamına gelir.

Stressiz bir nakit akışına sahip olmayı hak ediyorsunuz ve şu anda olduğundan daha fazla para kazanmayı hak ediyorsunuz. İşinizin sizden gerektirdiği zamandan bıktıysanız, pasif geliri düşünmenin zamanı geldi: hayatınızı değiştirebilecek bedava para.

Pasif gelir, aradığınız özgürlüktür. Günlük işlere, bir ofise ve aylık maaşa bağlanmaktan bir mola. Pasif gelir, stresten uzak, zahmetsiz nakit akışıdır ve size hayatta her istediğinizi yapma özgürlüğü veri.

Blog sitemiz üzerinde buna benzer anlatımları takip etmek ve hayatınızı kolaylaştırmak için Faydalı Bilgiler kategorimize göz atın!

Yorum yapın