WordPress Eklentisi SEOPress IndexNow Desteğiyle Güncellendi

SEOPress, WordPress Eklentisi SEOPress IndexNow Desteğiyle Güncellendi. İçerik eklendiğinde veya güncellendiğinde arama motorlarına otomatik olarak ping gönderen IndexNow protokolünü destekleyen WordPress web siteleri için en son eklentidir. WordPress deposundan ücretsiz olarak temin edilebilen bu eklenti, bir web sitesinin IndexNow’a kaydolmasına ve kendi profilini oluşturmasına olanak tanır, Gravatar’ın kullanıcıların bloglarında ve sosyal ağlarında görsel olarak tutarlı bir avatar oluşturmasına izin vermesi gibi.

SEOPress WordPress Eklentisi, SEO için en iyi Wordpress eklentilerin arasında yer almaktadır. Ayrıca tüm SEO araçlarınızı sezgisel bir arayüzle tek bir yerde toplar. WordPress web sitenize içerik eklediğinizde ya da güncellediğinizde arama motorlarına otomatik olarak ping atan yepyeni bir protokol olan IndexNow’u destekleyen eklentinin yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. WordPress için SEOPress eklentisi ve IndexNow ile birlikte siteniz anında SEO sonuçlarına sahip olacak!

WordPress Eklentisi SEOPress IndexNow Desteğiyle Güncellendi
WordPress Eklentisi SEOPress IndexNow Desteğiyle Güncellendi

Bir duyuruda, SEOPress ekibi şunları söylüyor:

“API tarafından sunulan olanakları entegre ederek, SEOPress 200.000’den fazla sitenin daha hızlı ve verimli bir şekilde dizine eklenmesini sağlıyor, üstelik hiçbir teknik bilgi gerekmeksizin ve otomatik olarak!

Bir WordPress sitesindeki içerik yayınlanır, düzenlenir veya silinir yayımlanmaz, katılan arama motorları IndexNow protokolü aracılığıyla değişikliklerden haberdar edilmeleri için uyarılır. Güncellemeleri yapıldıkça proaktif olarak zorlayarak, geleneksel dizin oluşturma mantığı tersine çevrilir: içerik sahibi değişiklikleri arama motoru dizininde başlatır, tersi değil.”

SEOPress + IndexNow Entegrasyonu

IndexNow özellikleri, SEOPress WordPress eklentisinin en son sürümünde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Etkinleştirmek için WordPress yönetici paneline gidin, ardından SEO menü seçeneğine tıklayın, ardından Anında Dizine Ekleme öğesini arayın .

Mavi düğmeyi tıklatarak Ayarlar panelinden IndexNow’u etkinleştirin . Ayarlar sekmesinden “Arama motorlarına otomatik olarak bildir” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

Oradan, SEOPress, içerik değişiklikleriyle IndexNow’a otomatik olarak ping atacaktır.

Şimdi SEO Çalışmalarınıza başlayın.

Tarlayı sürdün, şimdi hasat zamanı. SEOPress ile, daha iyi sonuçlar ve daha yüksek arama sıralamaları için içeriğinizin arama motorları tarafından daha erken dizine eklenmesini sağlayabilirsiniz. Tek bir tıklamayla web sitenizi Google’a ekleyin ve Google web yöneticisi araçlarına giriş yapmak zorunda kalmadan SEO çalışmalarınızı başlatın.

Bu ve bunun gibi içeriklere ulaşmak için Webmaster kategorimize göz atın!

Yorum yapın