-

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır ?

Cep Telefonunuzdan birini aramak istediğinizde, operatör`ün “aradığınız numara kullanılmamaktadır” veya “bu numara kullanılamamaktadır” şeklindeki sesli uyarısını duymuş olmanız gerekir. Nasıl yapılır, neden yapılır ve nerede kullanıldığı hakkında bilgi vereceğiz ve dilediğiniz gsm operatörlerine göre arayanlara bu sesli mesajı duyurtacağız.

Öncelikle operatörler tarafından verilen bu otomatik mesaj esas olarak aradığınız kişinin; Hat kapatıldığı, değiştirildiği veya başka bir telefon şirketine taşındığı için bu mesajı duymanız olasıdır. Aradığınız numara kullanılmamaktadır sesi ve hat çalışmadığında sesli mesaj karşı tarafa aktarılır. Bu sesli mesajı duyduğumuzda çoğumuz numarayı artık kullanılmadığı için rehberimizden sileriz. Hat sahipleri bazen istemediği kişilerle temastan kaçınmak ve telefon tacizinden kurtulmak için kullanılsa da bu taktik insanlar tarafından da mücbir sebeplerle kullanılmaktadır.

Aradığınız numara kullanılamamaktadır şeklinde bir mesaj sağlayacak en temel mantık, hattınızı kullanılmayan başka bir numaraya yönlendirmektir. Bunu yapmadan önce mutlaka yönlendireceğiniz telefon numarasında birinin olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde gereksiz aramalarla meşgul olan hat sahibi yasal yollardan sizi şikayet edebilir ve bunun sonucunda istemediğiniz şeyler yaşayarak başınızı ağrıtabilir.

Eğer siz de turkcell aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl açılır diyorsanız ya da diğer operatörler için aradığınız numara kullanılmamaktadır dedirtme nasıl yapılır diyorsanız, işte tam da aradığınız konudasınız.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır
Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır ?

Vodafone, Türk Telekom, Turkcell gibi GSM operatörlerinin müşterilere sunduğu bu taktik, yıllardır aradığınız numara kullanılmamaktadır şeklinde size söylemeleri için kullanılıyor. Artık aranmak istemiyorsanız veya her gün başkaları tarafından rahatsız ediliyorsanız, muhatabın pes etmesi için telefonu 1-2 gün bu modda bırakabilirsiniz.

Vodafone’a aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır ?

Vodafone kullanıcısıysanız aradığınız numaranın kullanılmadığının söylenmesi çok kolay. Karşı tarafın böyle bir ses almasını istiyorsanız, telefon görüşmesi yerine * 21 * yazarak mesaj aranan kişi tarafından çalınabilir. Örneklem:

*21*TELEFON NUMARASI#

Turkcell’e aradığınız numara kullanılmamaktadır taktiği.

Turkcell hat sahibi iseniz aradığınız numaranın muhatap tarafından kullanılmadığına dair mesaj için telefonun çevirme kısmına #21# yazmanız yeterlidir.

#21#TELEFON NUMARASI#

Türk Telekom’a aradığınız numara kullanılmamaktadır taktiği.

Türk Telekom kısa süre önce bu taktiği kaldırdığı için Türk Telekom hattı sahipleri bu işlevden yararlanamamaktadır.

Hat sahipleri Türk Telekom ve Turkcell kullanıyorsa, Vodafone hat sahipleri kod ile yapamazlar;

  • Telefonunuzun arama ayarlarına gidin.
  • Ayarlar da arama yönlendirme ile başlayan metni bulun.
  • Çağrı yönlendirmeye(Arama Yönlendirmeye) basın, meşgul olduğumda yönlendirmeyi aktif edin.
  • Meşgul olduğunuzda ileteceğiniz telefon numarasını boş kutucuğa yazın.

Bu yazımızda Vodafone Operatörü, Türk Telekom Operatörü ve Turkcell Operatörü’ne istenmeyen telefon aramalarına karşı “Aradığınız numara kullanılmamaktadır, bu numara kullanılmamaktadır” sesli mesajının nasıl kullanılacağını anlattık. Olduğu gibi? Farklı yazılarımıza Nasıl Yapılır ? kategorisine göz atmayı unutmayın.

Yorum yapın