Sudan korkan kedi nasıl yıkanır?

Bu makale, Sudan korkan kedi nasıl yıkanır sorularına cevap veren niteliktedir. Kedilerin sudan neden korktuğunu ve bu korkuyu yenmelerine nasıl yardımcı olabileceğimizi tartışacağız.

Tüylü patili dostlarımız, kedilerin sudan korkmasının birçok sebebi vardır. Örneğin, onlara bir araba çarpmış olabilir ve kedi içgüdüleri onlara herhangi bir suyun daha fazla acı anlamına geldiğini söyler. Erken yaşamlarında suyla travmatik bir deneyim yaşamış olabilirler. Veteriner bir noktada kediyi anestezi altına almış olabilir ve bunu da suya batmış olmakla ilişkilendirebilir. Veya akan musluk suyunun sesini veya verdiği hissi sevmeyebilirler çünkü çok hızlı akıyor veya tenlerinde çok soğuk hissediyorlar – bunun birçok nedeni olabilir!

Kedinize yardım etmenin bir kaç yolu vardır.

Sudan korkan kedi nasıl yıkanır
Sudan korkan kedi nasıl yıkanır

Sudan Korkan Kedi Nasıl Yıkanır ?

Bu, sudan korkan bir kedinin nasıl yıkanacağına dair kapsamlı bir kılavuzdur. Suyla oynamak, lavaboda yıkamak ve asa kullanmak gibi çeşitli taktikleri içerir.

Bu bölüm size korkak kedinizi suyla yıkamanın çeşitli yollarını verecektir. Ayrıca, her yöntem hakkında adım adım talimatlar ve onları daha etkili hale getirmek için ipuçları vereceğim.

Yöntemler şunlardır:

Suyla oynamak: Bir havlu veya çarşafı kedinin vücuduna sürtmek veya sprey şişesiyle püskürtmek – Lavaboda yıkamak: Küveti veya lavaboyu doldurun ve kediyi sırtında elle yıkayın veya bir yavru kedi şampuanı kullanın – Köpek şampuanı kullanmak: Kullanım tüm vücut yıkama için köpek şampuanı. Gerekirse başı ve yüzü ayrı ayrı örtmek

Yıllar geçtikçe, birçok insan, özellikle banyo söz konusu olduğunda, sudan irrasyonel bir korkuya sahip bir evcil hayvanla buldu.

Sudan korkan bir kedi, ondan ve sahiplerinden uzaklaşmak için her şeyi yapar. Kişiyi çizebilir veya ısırabilir ve kaçmaya çalışabilirler. Sudan korkan bir kediyi tutarken ve yıkarken dikkatli olmak önemlidir çünkü bu süreçte herhangi bir yaralanma veya çizikten kaçınmak istersiniz.

Yıkamaya başlamak için, koklamaları için elinizi tanıtmak ve devam etmeden önce dokunuşunuzla rahat etmelerini sağlamak en iyisidir. Varlığınıza daha çok alıştıkça, elinizi yavaş yavaş vücutlarına doğru uzatın.

Deterjan veya alkol gibi sert maddeler içeren bir şampuan kullanıyorsanız, kullanmadığınızdan emin olun.

Eğer ilk kez bir kediyi yıkıyorsanız, koruyucu kıyafetler giymenizde fayda var. Zira sudan korkan kedi dostumuz canınızı istemeden de olsa yakabilir. 🙂

Konumuz Sudan korkan kediler olunca, onların en komik hallerini de paylaşmamak olmazdı.

YouTube video

Eğer bu tarz bilgilendirici yazılarımızı görmek istiyorsanız Nasıl Yapılır adlı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın