Tamburlu Dolomit

tamburlu dolomit; Yapısı gereği oldukça beyaz olan ve kullanım alanı da buna bağlı olarak oldukça çeşitli olan farklı renkli dolomit çakıl taşları, ülkemizde birçok peyzaj ve dekorasyon projelerinde kullanılmaktadır.

Tamburlu Dolomit

Marmara Taş Market in Gemlik tesislerinde üretilen bu dolomit taşları, üretim aşamasından sevkiyat aşamasına kadar üst düzey kalite kontrolden geçmektedir. Bu vesile ile üretilen doğaltaşlar peyzaj sektörü için hem estetik hem de kaliteden ödün verilmeden pazarda satışa sunulmaktadır.

Tamburlu dolomit
Tamburlu dolomit

Tamburlu Dolomit Alımı

Peyzaj firmalarının, peyzaj mimarlarının ve bahçıvanların çok rahat bir şekilde firmaya ulaşarak tamburlu dolomit taşlarını uygun fiyata satın alabilmektedirler. Peyzaj uygulamalarında yeşil ve bitkisel uygulamalara paralel olarak tercih edilen ve genelde beyaz renginin kullanıldığı tamburlu dolomit taşları farklı ebat ve farklı ambalajlarla sevk edilmektedir. Kimi zaman şeffaf poşet kimi zamanda bigbag çuval olarak tercih edilmektedir.  Tamburlu dolomitlerin üretimi sonrasında yıkanarak çamurundan ayrıştırılması ve seleksiyona tabi tutulmak amacıyla elenmesi büyük önem arzetmektedir. Tamburlu dolomitlerin haricinde tamburlu granit taşları, tamburlanmış bazalt taşları, tamburlu bordo çakıl taşları, tamburlu dere taşları da peyzaj sektöründe tercih edilen popüler tamburlu taş ürünleri olarak ön plana çıkmaktadır.

Tamburlu Dolomit Kullanım Alanları

Bazı yapı marketlerde de satışa sunulan tamburlu dolomit taşlar şeffaf poşetlerde kimi zaman yirmi, kimi zamansa 25 kilogramlık ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Uygulama esnasında eğer zemine şilte veya keçe serilirse beyaz tamburlu dolomit çakıl taşları kirlenmeyecek ve görünümünü kaybetmeyecektir. Unutmayın ki beyaz en hızlı kirlenen renktir. Bu sebeple tamburlu dolomit taşlarının uygulanacağı alanlar mutlak suretle temiz tutulmalı ve su, toz-toprak tan uzak tutulmalıdır. Eğer mümkünü varsa dolomit taşları kesinlikle yeşil çimen zemine serilmelidir. tamburlu dolomit  dere taşları da ayrıca çatı bahçelerinde ve çatı yalıtımında tercih edilen doğaltaşlar arasındadır. Yapısal peyzaj taşları arasında en çok tercih edilen tamburlu taşlar artık sadece özel peyzaj projelerinde kullanılmamakta ayrıca belediyeler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Belediyelerin park bahçe müdürlükleri sıkça tamburlu taş ihalesine çıkmaktadır. Buna paralel olarak yol kenarlarında ve röfüjlerde çim alanlara paralel olarak tamburlu taş çeşitleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Diğer içeriklerimize erişmek için Blog Ana Sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorum yapın