Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?

Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim? adlı başlığımız da bu konuda problem yaşayan kişilerin sorununa çözüm buluyoruz.

Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim?

Televizyon izlemekten keyif aldığınız anda, kanalların silinmesi ya da kaybolması can sıkıcı bir durum olabilir. Ancak, Philips televizyonlarında kanalların silinmesi durumunda, çeşitli adımlar ile kanalları geri getirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda, kanalları geri getirme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız:

Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim
Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Philips TV Silinen Kanalları Geri Getirme Yolları

Eğer televizyonunuzda bir uydu alıcısı varsa, ilk olarak uydu anten ayarlarınızı kontrol edin. Eğer anten bağlantılarında bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, teknik servis yardımı almayı düşünebilirsiniz.

Ayrıca, televizyonunuzun kumandasının menüsünden “şebeke arama” seçeneğini seçerek kanal araması yapabilirsiniz. Bu seçenek genellikle “kanal arama” veya “manuel arama” olarak da adlandırılır ve televizyonunuzun kumandasında bulunabilir. Bu seçeneği seçtikten sonra, çıkan menüde “uydu alıcılı” seçeneğini seçerek uydudan alınan kanalları tarama işlemini başlatabilirsiniz.

Eğer televizyonunuzdaki kanalların tamamı silindiyse ve manuel olarak geri getirmeyi düşünüyorsanız, “kanal arama” seçeneğini kullanarak kanalları tek tek geri getirme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem, televizyonunuzun kumandasının menüsünden “kanal arama” seçeneğini seçerek ve gerekli ayarları yaparak yapılabilir.

Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim
Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Philips televizyonlarınızda silinen kanalları geri getirmek

  1. Kumandasının menü tuşuna basarak çıkan menüde “Kanal Ayarları” seçeneğine gidin.
  2. “Kanal Ayarları” menüsünde “Manuel Kanal Arama” seçeneğine gidin ve “Tamam” düğmesine basın.
  3. “Tamam” düğmesine bastıktan sonra, televizyonunuz otomatik olarak şebeke araması yapacak ve mevcut kanalları tarayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
  4. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, televizyonunuzda geri getirilen kanallar görüntülenecektir. Eğer tarama işlemi sırasında kanallarınız geri getirilmediyse, teknik servis hizmetine başvurarak sorunun nedenini araştırtabilirsiniz.
  5. Eğer televizyonunuz uydu alıcılı ise ve silinen kanallar uydu kanallarıysa, uydu alıcınızın menüsünden “Kanal Ayarları” seçeneğine gidin ve “Tamam” düğmesine basın. Bu işlem sırasında uydu alıcınız otomatik olarak kanal araması yapacak ve mevcut kanalları tarayacaktır. Bu işlem birkaç dakika sürebilir.
  6. Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, uydu alıcınızda geri getirilen kanallar görüntülenecektir. Eğer tarama işlemi sırasında kanallar geri getirilmediyse, teknik servis hizmetine başvurarak sorunun nedenini araştırtabilirsiniz.

Philips silinen kanalları geri getirme videosu

YouTube video
Philips silinen kanalları geri getirme

Philips TV silinen kanalları geri getirme videosu2

YouTube video

Bunları yaptıktan sonra, televizyonunuzda silinen kanallar geri getirilerek izleyebileceksiniz. Eğer yine de kanallar geri getirilemiyorsa, lütfen teknik servis hizmetine başvurun ve sorununuzu çözmelerine yardımcı olun.

Philips TV Kanalları Silindi Nasıl Geri Getirebilirim? konumuzu okudunuz. İçeriğimizde hem yazılı hem de videolu şekilde silinen kanalları geri getirme çözümünü anlatmış olduk. Bu konu bir çok farklı şekilde pilips tv kanalları geri getirme ya da pilips tv kanalları silindi aramaları ile de konumuza gelmiş olabilirsiniz. Nasıl Yapılır kategorimiz de ki bu içeriğimiz de ulaşabileceğiniz diğer başlıklar aşağıda sıralanacak.

gibi sizleri bilgilendirici yazılarımızı da kontrol edebilirsiniz.

Philips marka dışında ki silinen kanallar da da yöntem aynı mı ?

Hemen hemen bir çoğunun yöntemi aynı, fakat bütün hepsinin aynı olduğunu söyleyemeyiz.

Diğer marka tvlerde silinen kanalları nasıl geri getirebilirim ?

Yaşadığınız sorunu aşağıda ki yorum bölümünden “şu marka tv kanalları silindi nasıl geri getirebilirim” şeklinde sorarsanız sizlere memnuniyetle yardımcı olabiliriz.

Philips marka televizyonların hepsinde bu yöntem geçerli mi ?

Evet, bir çoğu birbirinin aynısı. Konumuzda farklı iki yöntemi videolu ve yazılı şekilde anlattık.

Yorum yapın